PILNE: Masz opony z takim oznaczeniem na swoim samochodzie? Od 20 grudnia nie będziesz mógł z nich korzystać!

PILNE: Masz opony z takim oznaczeniem na swoim samochodzie? Od 20 grudnia nie będziesz mógł z nich korzystać!

opony indeks

Podaj dalej

Choć w Polsce cały czas nie ma obowiązku jazdy na zimówkach, tego typu opony mogą wielu kierowcom przydać się już w nadchodzących dniach. Jeśli jeszcze nie zmieniliście opon na zimowe, koniecznie zapoznajcie się z tymi informacjami (TUTAJ). Od 20 grudnia kierowcy, którzy nie założyli zimówek, nie będą mogli wyjechać spod domu! 

Opony zimowe to konieczność

opony zimowe letnie zmiana opon kiedy
fot. pixabay

Tegoroczna zima – jak do tej pory – jest lekka, łatwa i przyjemna. Niczym egzamin na prawo jazdy. Dni z opadami śniegu było zaledwie kilka, a ostatnio wróciły nawet plusowe temperatury. Nie dajcie się jednak zwieść – jeśli nie macie opon zimowych, lepiej czym prędzej je zakładajcie. Tym bardziej, że można skorzystać z ciekawej promocji – sprawdź jej szczegóły tutaj. 

Wszystko za sprawą nadciągających mrozów, które nad Polską pojawią się już 20 grudnia. Prognozy pogody mówią o mrozach nawet rzędu -20 stopni Celsjusza. Ale to jeszcze nie wszystko, do tego eksperci przewidują także śnieżne „zawieje i zamiecie”. 

Oznacza to, że przed świętami możemy liczyć na nadejście prawdziwej zimy (i to z przytupem). Jeśli więc jeszcze nie założyliście zimówek, a na waszym samochodzie wciąż założone są opony letnie, warto zająć się tym za wczasu. 20 grudnia, gdy spadnie śnieg, może być już za późno. 

Opony zimowe całoroczne Michelin Crossclimate 2

Dlaczego opony letnie nie zadziałają?

Choć w Polsce nie ma obowiązku zmiany opon na zimowe, co swoją drogą jest kompletną bzdurą, większość rozsądnych kierowców w ogóle nie bierze takiego scenariusza pod uwagę. Ale zdarzają się kierowcy, dla których opony letnie są w zupełności wystarczające. 

Tyle tylko, że takie opony w ogóle nie będą działać w mrozie, na śniegu, błocie pośniegowym… Nie mówiąc już o tym, że opony letnie w takich warunkach ulegają po prostu dużo szybszemu zużyciu. Chytry traci dwa razy – spróbuj przejechać jeden sezon zimowy na letnich, a opony będą nadawały się do wyrzucenia. 

Dlatego warto skorzystać z promocji na opony zimowe, której szczegóły możecie znaleźć tutaj. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News