PILNE: Masz Dacię, Renault lub Nissana? Możesz dostać odszkodowanie wyższe od ceny zakupu auta!

PILNE: Masz Dacię, Renault lub Nissana? Możesz dostać odszkodowanie wyższe od ceny zakupu auta!

dacia-logo

Podaj dalej

Renault znalazło się pod groźbą postępowania sądowego, a kierowcy posiadający samochody marki Dacia, Renault, Nissan oraz Mercedes mogą otrzymać ogromne odszkodowanie. Chodzi o wady i niezawodność silnika 1.2 TCe. O które dokładnie modele chodzi? Którzy kierowcy mogą mieć nadzieję na duże pieniądze?

Dacia, Renault i Nissan z problemami

Renault likwiduje najpopularniejszy model

Prawnik wniesie pozew zbiorowy przeciwko firmom korzystającym z jednostki Renault. W spór wchodzą więc takie marki jak Dacia, Nissan i Mercedes. 

Le Journal du Dimanche w wydaniu z 9 stycznia podkreśla fakt, że prawnik Christophe Lequevaques powinien wkrótce wszcząć wspólne powództwo zbiorowe przeciwko firmie Renault. Mówi się, że pozew jest wynikiem licznych skarg kierowców, którzy padli ofiarami awarii silnika 1.2 TCe. Jednostkę tę znajdziemy także w samochodach marki Dacia, Nissan i Mercedes. 

Jednostka benzynowa trafiła pod maskę około 400 000 pojazdów. Te zostały wyprodukowane w latach 2012 – 2016. Znajdziemy ją w takich samochodach jak: Renault Clio 4, Megane 3, Captur i Kadjar oraz Kangoo 2. Dacia: Duster, Dokker i Lodgy. Nissan Juke i Qashaqi 2 (z nazwą silnika DIG-T, a także u technicznego kuzyna Kangoo – Mercedesa Citan. 

Wadliwa benzyna 1.2 TCe

renault-benzyna-12-tce

Spośród 400 000 modeli wyposażonych w ten silnik, około 107 000 modeli miało usterkę, według szacunków L’Argus w 2019 roku. Jego główną wadą jest nadmierne zużycie oleju, które może doprowadzić do całkowitej awarii silnika. 

Po szybkich poszukiwaniach w Internecie, a w szczególności w mediach społecznościowych, można natrafić na wiele opinii pokrzywdzonych klientów. Jeden z nich wyjaśniał, że „pewnego ranka stracił całą moc na autostradzie, zwalniając ze 110 km/h do zaledwie 30 km/h.”

Na Facebooku powstała już grupa o nazwie „Awaria silnika Renault/Nissan 1.2 TCe i DIG-T, która skupia ponad 3800 członków. Prawnik bronił już innych ofiar w równie medialnych sprawach odnosi się do terminu pozwu zbiorowego. 

Ogromne odszkodowanie

Problemy z niezawodnością silnika nie są niczym nowym. Wielu klientów zwracało się już o pomoc w naprawach bezpośrednio do Renault i zainteresowanych producentów. Według prawnika – bez powodzenia. 

Jeśli sąd uwzględni naszą prośbę i uzna grupę za winną, nasi klienci mogą otrzymać odszkodowanie przewyższające cenę zakupu ich pojazdu, powiększoną o różne szkody – powiedział prawnik. Grupa Renault ze swojej strony szacuje, że przyjęła około 90% klientów Renault i Nissana, którzy napotkali problemy z tym silnikiem. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News