PILNE: Masz benzynę lub Diesel? W najbliższy piątek spore utrudnienia w całym kraju!

PILNE: Masz benzynę lub Diesel? W najbliższy piątek spore utrudnienia w całym kraju!

PILNE: Masz benzynę lub Diesel? W najbliższy piątek spore utrudnienia w całym kraju!

Podaj dalej

Najbliższy weekend dla kierowców może być bardzo trudny – szkoły w całej Anglii i Walii rozpoczynają letnie wakacje. Stowarzyszenia dla kierowców ostrzegają – w weekend odbędzie się prawie 19 milionów wycieczek samochodami benzynowymi czy typu Diesel. To budzi obawy przed drogowym chaosem. 

Benzyniaki i Diesel – szykujcie się na problemy

nowa-doplata-na-benzyne-i-diesel-2
fot. Haval

Jest to najwyższa prognoza RAC na letni weekend od czasów 2014 roku. Analitycy spodziewają się, że natężenie ruchu będzie największe w sobotę. Wtedy na ulice wyruszy prawie 5 milionów benzyniaków, elektryków, czy samochodów z silnikami typu Diesel. Poziomy ruchu w piątek i niedzielę będą podobne, z przewidywalną liczbą 4,3 miliona podróży w oba dni. RAC – stowarzyszenie dla kierowców – ostrzega, aby uważać na swoje sprzęty. 

Duży ruch w naturalny sposób zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia korków, a analityk transportu INRIX dostarcza dane niektórych z oczekiwanych problemów. Wiele z nich będzie już znanych zwykłym użytkownikom samochodów z silnikami benzynowymi czy typu Diesel. 

Kłopoty mogą pojawić się na autostradzie M25, szczególnie między Bromley a Dartford Crossing, a także w Maple Cross od węzłów M3 i M23 do M40. Wczasowicze udający się do West Country mogą również spodziewać się wąskich gardeł na A303 w pobliżu Stonehange oraz na M5 na południe od Bristolu. Korki zapewne pojawią się rownież na odcinku M4 z Cardiff do Newport. 

Korki, korki, korki

Miliony ludzi jest gotowych na zasłużone wakacje. To oznacza, że piątek na drogach w całym kraju będzie naprawdę szalony. Jednak ruch i zatłoczenie osiągną szczyt w sobotę. „Wyjedźcie jak najwcześniej rano, albo utkniecie w długich korkach”. 

RAC uważa, że upały tylko powiększą problemy ze względu na wzrost liczby awarii. Badania sugerują jednak, że tylko 1/5 kierowców zadaje sobie trud sprawdzenia swojego benzyniaka czy silnika typu Diesel przed wyruszeniem w podróż. 

Wystarczy sprawdzić swój samochód przed jazdą

nowe-przepisy-unia-benzyna-diesel
fot. Skoda

Faktem jest, że można uniknąć ogromnej części z szacowanych 300 000 awarii naszych samochodów w ciągu najbliższych sześciu tygodni. Jeśli kierowcy upewnią się, że obejrzą swoje pojazdy przed dłuższą jazdę, będzie bezpieczniej. Awaria jest znacznie mniej prawdopodobna, jeśli sprawdzimy poziom olejów i płynu chłodzącego. Ważne jest także ciśnienie w oponach i głębokość bieżnika. 

National Highways, który odpowiada za działanie większości głównych dróg w Wielkiej Brytanii, również uruchomił letnią kampanię przypominającą kierowcom o sprawdzaniu opon. Mówi się, że ponad 20% awarii w zeszłym roku było spowodowanych wadami opon. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News