PILNE: Masz benzynę lub Diesel? Od jutra ogromne utrudnienia w całej Polsce!

PILNE: Masz benzynę lub Diesel? Od jutra ogromne utrudnienia w całej Polsce!

pakiet sankcje rosja

Podaj dalej

Kierowcy w całej Polsce muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami trwającymi nawet kilka dni. Jeśli w swoim benzyniaku lub aucie z silnikiem typu Diesel założyłeś już opony letnie, możesz mieć duży problem. W nadchodzący weekend warunki do jazdy będą fatalne. 

Benzyna i Diesel z utrudnieniami

opony kiedy wymiana
fot. freepik.pl

Prognozy pogody dla kierowców nie są na nadchodzące dni łaskawe. Nie dość, że możemy spodziewać się w nocy sporych przymrozków, to jeszcze do tego dojdą opady śniegu… Ostatnie wiosenne dni spowodowały, że wielu kierowców wymieniło już opony na letnie. Jeśli twój Diesel lub benzyniak ma już założone letnie opony, w najbliższy weekend spodziewaj się sporych utrudnień. Jak sobie poradzić w taką pogodę?

Przede wszystkim – ta sytuacja pokazuje tylko, jak dobrym wyborem są w obecnych czasach opony całoroczne. Jeśli swoją benzyną lub samochodem z silnikiem typu Diesel przemieszczasz się głównie po mieście, nie wahaj się i kup opony całoroczne. Tym bardziej, że są one aktualnie w dużej promocji. Szczegóły znajdziecie tutaj. 

Nie zmieniłeś jeszcze opon? Lepiej się wstrzymaj

Opony zimowe całoroczne Michelin Crossclimate 2

Prognozy pogody mówią o opadach śniegu i przymrozkach praktycznie w całym kraju. Jeśli macie opony letnie, bądźcie bardzo ostrożni. Możliwe, że w wielu miejscach będzie to mokry śnieg, który nie powinien sprawić większych problemów. Jednak dla waszych opon może to być nieprzyjemne kilka dni. Letnie ogumienie nie jest przystosowane do pracy w tak niskich temperaturach. 

Jeśli więc nie będziecie musieli pilnie korzystać z samochodu, lepiej zostawcie go w domu. Czasami lepiej wybrać komunikację miejską, albo nawet pojechać taksówką, żeby uniknąć niebezpieczeństwa i uszkodzonego samochodu. Jeśli jeszcze nie zmieniliście opon na letnie, najlepiej powstrzymajcie się przynajmniej do połowy kwietnia. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News