PILNE: Chcesz kupić tani węgiel? Uważaj - do jego ceny będziesz musiał doliczyć nawet 2500 zł!

PILNE: Chcesz kupić tani węgiel? Uważaj - do jego ceny będziesz musiał doliczyć nawet 2500 zł!

polski-wegiel-za-1400-zl-za-tone

Podaj dalej

Węgiel wciąż stanowi ogromny problem dla wielu polskich rodzin przed rozpoczynającym się już sezonem grzewczym. Cenny surowiec jest bardzo trudno dostępny, a nawet jeśli uda się już komuś kupić, koszty są przerażające. 

Węgiel może być dużo droższy, niż się wydaje

węgiel skład węgla
Freepik/dashu

W sklepie PGG od niedawna zostały wprowadzone zupełnie nowe limity na węgiel. Obecnie klienci mogą kupić maksymalnie 2 tony węgla i 3 tony miału węglowego. Ten drugi surowiec nie nadaje się jednak do wszystkich kotłów, szczególnie tych nowszej generacji. Ale pojawia się nowy problem – transport. 

Nawet jeśli komuś uda się kupić węgiel w korzystnej cenie, może natrafić na zupełnie inny problem. W wielu miejscach w całym kraju może on być dowieziony za ogromną kwotę. Wszystko zależy od tego, gdzie mieszkasz. 

Węgiel dostarczony do domu oddalonego o 60 kilometrów od wybranej kopalni to koszt 499 zł. Za transport do 120 kilometrów trzeba będzie zapłacić już minimum 899 zł. A to jeszcze nie wszystko. 

Oblicz ile zapłacisz za transport

węgiel nowy dodatek węglowy
Pixabay

Podane stawki są tylko orientacyjne a ostateczny koszt będzie uzależniony od wielu czynników. W tym np. czas załadunku. Dlatego też kupując węgiel za pośrednictwem sklepu PGG, jeśli mieszkamy przykładowo na Mazowszu, za sam transport możemy zapłacić nawet 2,5 tys. zł. 

Jeśli więc uda ci się kupić węgiel w przystępnej cenie, pamiętaj, że musisz także opłacić jego transport. A to może wynieść nawet tyle samo, co samo paliwo węglowe. Warto jednak dokładnie sprawdzić przed zakupem, jak wygląda sytuacja dla naszego domostwa. 

W tym celu warto skontaktować się ze sklepem PGG albo z kopalnią, z której chcemy kupić paliwo węglowe na zimę. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News