PILNE: Korzystasz z uchwytów na napój w swoim samochodzie? Uważaj - może wystrzelić poduszka!

PILNE: Korzystasz z uchwytów na napój w swoim samochodzie? Uważaj - może wystrzelić poduszka!

bmw-x7-uchwyt-na-kubek

Podaj dalej

Brzmi jak żart, prawda? Ale niestety – sprawa jest bardzo poważna. Dokładnie taką wiadomość o uchwytach na napoje BMW będzie musiało niebawem wysłać do wszystkich klientów SUV-a X7. Niemiecka firma będzie musiała zmierzyć się także z procesem sądowym dotyczącym uchwytów na kubki. 

„Wadliwe uchwyty” w BMW

bmw-x7-uchwyt-na-kubek

BMW usłyszało zarzuty, bowiem płyn rozlany w okolicy uchwytu na kubki może rzekomo przeciekać przez konsolę środkową i powodować problemy z elektrycznością. Bardzo łatwo może dostać się także do modułu sterującego poduszką powietrzną i przewodów związanych z dźwignią zmiany biegów. 

Wynikające z tego uszkodzenia mogą, zgodnie z treścią pozwu, spowodować w BMW X7 niezamierzone uruchomienie poduszek powietrznych. To może kosztować właścicieli drogą naprawę, a może nawet zdrowie czy życie. 

Wstępna skarga została złożona w czwartek zeszłego tygodnia w amerykańskim sądzie okręgowym w hrabstwie Orange w Kalifornii. Głównym twierdzeniem jest fakt, że uchwyty na kubki wyposażone głównie – ale nie tylko – w BMW X7 M50i „nie są odpowiednio zaprojektowane do trzymania kubków wypełnionych płynem”. Z powodu tej rzekomej wady, gdy coś się z nich wyleje „przewody modułu sterującego poduszki zamoczą się i ulegną uszkodzeniu”. 

Niemiecka firma nie zapłaci za naprawę

W treści pozwu znajdujemy jeszcze kilka innych spraw uzasadniających roszczenie wykraczające poza osobiste doświadczenie pozywającego. Kilka z nich było postami opublikowanymi na forum Bimmerpost w sekcji X7. Jeden z właścicieli SUV-a stwierdził, że po rozlaniu płynu na uchwyty na kubki otrzymał powiadomienie o awarii systemu. 

– Prowadząc mój pojazd na ekranie pojawiła się awaria fotela kierowcy, a także awaria tylnego fotela – czytamy w innej skardze z 30 lipca 2021 roku. Kierowca twierdzi, że zabrał swoje BMW do dealera, który potwierdził wyciek płynu na moduł sterujący poduszką powietrzną. BMW uznało, że ta usterka nie jest związana z konstrukcją uchwytu i nie pokryje kosztów naprawy. 

W wyniku domniemanego problemu nie zgłoszono żadnych obrażeń. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News