PILNE: Kolejne braki paliw na stacjach benzynowych! W tych miejscach nie zatankujecie

PILNE: Kolejne braki paliw na stacjach benzynowych! W tych miejscach nie zatankujecie

vat akcyza diesel benzyna

Podaj dalej

To nie pierwszy raz w ostatnich miesiącach, gdy paliwo okazuje się towarem deficytowym. Kierowcy przyjeżdżający na te stacje benzynowe przeżyli nie lada szok. Wcześniej braki spowodowane były atakiem hakerskim, czy problemami z dostawami. Tym razem jednak chodzi o coś zupełnie innego. 

Paliwo towarem deficytowym

Kierowcy chcący zatankować paliwo w Luizjanie nie mają ostatnio łatwego życia. Choć huragan Ida przeszedł tam już ładnych parę dni temu, paliwo wciąż jest bardzo trudne do odnalezienia. Wiele dystrybutorów na stacjach benzynowych opakowanych jest foliowymi workami, co oznacza, że paliwo nie jest dostępne. 

Oczywiście, ludzie muszą dalej jeździć swoimi samochodami do pracy, odwozić dzieci do szkoły, czy robić zakupy. Z tego powodu kierowcy nie przestali poszukiwań. Po paliwo musieli jeździć do sąsiednich miast, odwiedzając czasami pięć lub sześć stacji benzynowych. Dopiero wtedy udawało znaleźć się taką, która działała. 

W tej sytuacji wszyscy decydowali się rzecz jasna na tankowanie do pełna, bo nie wiadomo, kiedy znów uda im się znaleźć paliwo. Tankowanie w ten sposób to jednak dobry pomysł nawet, gdy w naszej okolicy nie było żadnego kryzysu. Dzięki tankowaniu pod korek nasz samochód będzie palił mniej, my stracimy mniej czasu na stacjach, a samochód będzie zawsze gotowy do jazdy. 

Facebook i aplikacje na ratunek

chrzczone paliwo diesel

Wielu kierowców z Luizjany przeszło na portale społecznościowe typu Facebook, aby poinformować innych, gdzie dostępne jest paliwo, a gdzie nie. 

W tak nietypowych sytuacjach na stacjach, które akurat mają benzynę lub diesel, tworzą się gigantyczne korki. Oznacza to, że kierowcy muszą stać w kolejce i tak do końca nie wiedząc, czy wystarczy dla nich paliwa… 

Przydatnym źródłem informacji jest także aplikacja na smartfony o nazwie Nas Buddy. Pokazuje ona pobliskie stacje, na których można kupić paliwo. Użytkownicy zgłaszali jednak, że apka nie zawsze była dokładna ze względu na szybkość, z jaką benzyna staje się niedostępna. Często zdarzało się tak, że kierowca stojący w kolejce był przekonany, że uda mu się zatankować, a gdy podjeżdżał pod dystrybutor, przeżywał rozczarowanie. 

Jest drogie, ale… jest!

Pozostaje cieszyć się zatem, że w Polsce obecna sytuacja jest w miarę klarowna. Na ten moment możemy oczywiście ponarzekać sobie na ceny paliw, choć i na ten problem znajdują się pewne sposoby, jak m. in. liczne promocje przygotowane przez największe koncerny. Przykładowo, Shell oferuje swoje paliwa premium w cenie regularnych. Jeśli masz benzynę, możesz zatankować taniej we wtorek, a Diesla w czwartek. Warto pochylić się nad taką promocją, bo paliwo to ma szereg korzyści nie tylko dla twojego portfela, ale i dla silnika. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News