PILNE: Kierowcy będą płacić 110 zł miesięcznie za tablice rejestracyjne! Nowe przepisy już w lipcu

PILNE: Kierowcy będą płacić 110 zł miesięcznie za tablice rejestracyjne! Nowe przepisy już w lipcu

kierowcy a tablice-rejestracyjne-indywidualne

Podaj dalej

Opłaty za tablice rejestracyjne to nic nowego. W Polsce kierowcy są przyzwyczajeni do jednorazowej opłaty podczas rejestracji nowego pojazdu, jednak nowe cyfrowe tablice rejestracyjne rozliczane będą w zupełnie inny sposób. Nowy wynalazek pojawił się już w Stanach Zjednoczonych i będzie kosztować kierowców 110 zł miesięcznie. 

Super drogie tablice rejestracyjne

tablice-rejestracyjne-cyfrowe

Mieszkańcy Michigan mogą teraz marnować swoje ciężko zarobione pieniądze na cyfrowe tablice rejestracyjne. To trzeci stan który zezwolił na korzystanie z technologii dla prywatnych właścicieli samochodów. Będą oni mogli zamówić nowe tablice już w lipcu.

Reviver, firma stojąca za RPlate, napisała dziś, że otrzymała zgodę na sprzedaż cyfrowych blatów klientom w Michigan. Choć tablice były do tej pory dopuszczone tylko w trzech stanach: Michigan, Arizonie i Kalifornii, zostaną one uznane przez organy ścigania w całych USA, Meksyku i Kanadzie. 

PILNE: Diesel i Pb 95 o prawie 1 zł/l taniej w określonych godzinach! Kierowcy ustawiają się po tanie paliwo kolejkami

Dostępne w dwóch wersjach, tablice rejestracyjne dostępne są jako zestaw do samodzielnego montażu. Zawierają one baterię o żywotności do 5 lat. Jeśli zdecydujesz się na profesjonalną instalację, można podłączyć ją na stałe do pojazdu. 

Mają więcej funkcji od tradycyjnych

tablice-rejestracyjne-cyfrowe

Koszt tych cyfrowych tablic jest jednak wysoki. Firma twierdzi, że zasilana bateryjnie tablica kosztuje 110 zł miesięcznie, a opcja przewodowa kolejne 40 zł więcej. To w porównaniu ze zwykłą metalową tablicą spory koszt. Kierowcy w USA za tradycyjne tablice muszą zapłacić zaledwie 20 zł miesięcznie. 

Reviver twierdzi, że w przeciwieństwie do nudnej, starej metalowej płytki, cyfrowe tablice oferują więcej funkcji. Ma m. in. funkcję GPS, więc jeśli twój samochód zostanie skradziony, można go w łatwy sposób odnaleźć. Tablice mogą wysyłać także alerty na telefon dzięki połączeniu danych komórkowych. 

Firma oferuje również drugi produkt RFleet, który jest połączeniem tablic i funkcji dostosowanych dla menedżerów flot pojazdów użytkowych. – Jesteśmy bardzo podekscytowani udostępnieniem cyfrowych tablic rejestracyjnych wszystkim kierowcom w Michigan. Chcę podziękować stanowym prawodawcom i przedstawicielom rządu a także wielu innym urzędnikom transportowym za współpracę. Cieszymy się, że osiągnęliśmy ten kamień milowy – powiedział Neville Boston, współzałożyciel firmy Reviver. 

Zdjęcie główne: fot. stock.adobe.com – Tomasz Warszewski

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News