PILNE: Kierowco, nie wymieniłeś jeszcze opon na zimowe? Wcale nie musisz tego robić!

PILNE: Kierowco, nie wymieniłeś jeszcze opon na zimowe? Wcale nie musisz tego robić!

Opony zimowe całoroczne Michelin Crossclimate 2

Podaj dalej

Opony zimowe to utrapienie wielu kierowców. Nie dość, że pozbywamy się naszych ulubionych felg, to jeszcze te kolejki u wulkanizatora… Na szczęście jest na to sposób – wystarczy sięgnąć po najnowsze opony całoroczne, które spisują się tak dobrze w zimie, jak i w lecie. Stare powiedzenia typu „jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego”, nie mają już zastosowania. Wszystko dzięki tej najnowszej technologii.

Opony zimowe odejdą do lamusa

Opony zimowe całoroczne Michelin Crossclimate 2

Jeśli zwlekałeś z wymianą opon na zimowe, możesz już o niej zapomnieć. Przy dzisiejszych „zimach” nigdy nie wiemy, jaka pogoda będzie następnego dnia. Raz pada śnieg, a raz jest sucho i +10 stopni Celsjusza. Tu z pomocą przychodzą opony całoroczne. 

Jeśli nie mieszkasz w Alpach, ani nie będziesz co weekend jeździł oglądać konkurs skoków narciarskich do Wisły, opony zimowe nie są ci do niczego potrzebne. Ciągłe zmiany klimatu oznaczają, że kierowcy muszą często zmagać się z bardzo różnymi warunkami atmosferycznymi. 

Wiedzą o tym producenci opon, którzy rozwinęli technologię opon całorocznych. Według Michelin, w ciągu najbliższych 5 lat tempo wzrostu segmentu opon całorocznych będzie utrzymywało się na poziomie powyżej 16% rocznie. To oznacza, że od 2027 prawie nikt nie będzie korzystał z opon zimowych. 

Opony zimowe całoroczne Michelin Crossclimate 2

Łączy cechy opon letnich i zimowych

Opony całoroczne łączą pozornie odległe od siebie cechy. Nowa opona Michelin CrossClimate 2 ma bowiem zalety opony letniej. Mówimy tu o hamowaniu na suchej i mokrej nawierzchni, ale też ich trwałości. Jeśli zaś chodzi o cechy opon zimowych, zapewniają one dobrą trakcję i hamowanie na śniegu i w niskich temperaturach. 

Dzięki temu nie będziemy musieli już nigdy martwić się, jaka będzie jutro pogoda. Możemy wsiąść do naszego auta i pojechać z Warszawy do Barcelony, zahaczając po drodze o kurorty narciarskie w Austrii. Co ciekawe, opony całoroczne francuskiego producenta mają oznaczenie 3PMSF, co oznacza, że są dozwolone nawet w krajach, w których wymagana jest wymiana opon na zimowe. 

opony-zimowe-caloroczne-michelin-crossclimate

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News