PILNE: Od 2 marca ogromna podwyżka cen LPG! Już nie tylko benzyna i Diesel - przestanie się opłacać?

PILNE: Od 2 marca ogromna podwyżka cen LPG! Już nie tylko benzyna i Diesel - przestanie się opłacać?

lpg-paliwo-ceny-paliw

Podaj dalej

Obecnie ceny paliwa LPG w Polsce utrzymują się na poziomie 2,70 zł/litr, jednak już w przeciągu najbliższych godzin może się to drastycznie zmienić. Po podwyżkach benzyny i Diesla, najprawdopodobniej następny cios odczują kierowcy jeżdżący na LPG. 

Już nie tylko benzyna i Diesel

tankowanie lpg autogaz
fot. freepik

Wojna na Ukrainie, która trwa już 7 dzień, ma wpływ na całą światową gospodarkę. To odbija się rzecz jasna na cenach paliw. Benzyna i Diesel podrożały już do prawie 6 zł/litr, ale do tej pory kierowcy tankujący LPG byli w miarę spokojni. 

Już wkrótce to może się zmienić. Jako pierwsze podwyżki na LPG pojawiają się na tureckich stacjach benzynowych. W ciągu 48 godzin LPG podrożało tam o 0,40 zł za litr. To oznacza, że już wkrótce i u nas to paliwo może przekroczyć granicę 3 zł/litr. 

Czy jazda na LPG wciąż będzie się opłacała? Dla kierowców, którzy mają samochody z instalacją zapewne tak. Ale montaż nowej instalacji do starszych samochodów będzie coraz mniej opłacalny. Zainwestowane pieniądze będą po prostu dłużej się zwracać. 

lpg autogaz paliwo
fot. freepik

Wkrótce ogromna podwyżka LPG

Wydaje się więc, że w najbliższych miesiącach autogaz będzie paliwem tylko dla kierowców robiących największe przebiegi. 

Turecki Związek Pracodawców Stacji Zaopatrywania w Paliwo Gazowe poinformował o kolejnej podwyżce cen LPG. Intensywność podwyżki znajdzie odzwierciedlenie na stacjach. – Tym samym cena autogazu w ciągu 48 godzin wzrośnie łącznie o 40 groszy. 

Oficjalne oświadczenie EPGIS brzmi następująco: – Wzrost cen produktów paliwowych obowiązujący od 2 marca 2022 roku. Nastąpił wzrost w przypadku LPG, odzwierciedlając ceny sprzedaży na pompach wyższe o wartość 40 groszy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News