PILNE: Jest nowy rekord Polski - dostał mandat w wysokości 5000 zł! Nigdy nie rób tego, co on

PILNE: Jest nowy rekord Polski - dostał mandat w wysokości 5000 zł! Nigdy nie rób tego, co on

mandat pieniadze kontrola

Podaj dalej

To było tylko kwestią czasu – wprowadzenie nowego taryfikatora mandatów w Polsce odbiło się bardzo szerokim echem. Już w pierwszych dniach jego obowiązywania pojawiło się kilku kierowców, którzy otrzymali bardzo wysoki mandat. 20 lutego pojawił się jednak nowy, niechlubny „rekordzista”. Kierowca dostał mandat w wysokości 5000 zł i 23 punkty karne. 

Rekordowo wysoki mandat

fot. policjapl

Nowy taryfikator obowiązuje od 1 stycznia 2022 roku, a kierowcy są na jego temat bardzo podzieleni. Część twierdzi, że wyższy mandat poprawi bezpieczeństwo na drogach. Inni podają argument, że kwoty mandatów są po prostu zbyt wysokie. Prawda jest taka, że poprzedni taryfikator został ustalony jeszcze w czasach, gdy paczka papierosów kosztowała 5 zł, a bochenek chleba 2 zł. 

Inflacja jest najwyższa od 21 lat, a to niestety przekłada się także na wysokość mandatów. 20 lutego pojawił się nowy rekordzista – jak podaje strona „Zatrzymaj policjanta” na Facebooku. 

Do całego zdarzenia doszło w Białym Dunajcu, gdzie 24-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Ostatecznie dostał on mandat w wysokości 5000 zł, 23 punkty karne i stracił prawo jazdy. Co dokładnie przeskrobał?

Policja musiała wszcząć pościg

Jak czytamy na stronie „Zatrzymaj policjanta”, około godziny 21:00 w niedzielę dyżurny zakopiańskiej komendy otrzymał zgłoszenie od patrolu, że w Białym Dunajcu kierowca Mercedesa na DK47 znacząco przekroczył dozwoloną prędkość. 24-latek miał jechać 107 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Co więcej, kierowca nie zatrzymał się do kontroli. 

mandat pieniadze kontrola

Patrol drogówki rozpoczął pościg, jednak ostatecznie policjanci stracili z drogi uciekającego Mercedesa na krakowskich tablicach rejestracyjnych. 

Mandat, prawo jazdy i punkty karne

Natychmiast w ten rejon z różnych stron ruszyły inne policyjne patrole. Każdy policjant, który brał udział w akcji otrzymał zadanie zatrzymania uciekiniera. Ostatecznie poszukiwany mercedes pojawił się w Bukowinie Tatrzańskiej. Samochód wypatrzyli policjanci z Komisariatu w Bukowinie, którzy obserwowali wjazd do miejscowości. 

Tym razem zaskoczonego kierowcę udało się zatrzymać i przekazać drogówce. 24-latek za popełnione wykroczenia otrzymał mandat w wysokości 5000 zł. Ponadto, do jego konta zostało dopisane 23 punkty karne, a on sam ostatecznie stracił prawo jazdy. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News