PILNE: Google Maps - największy problem aplikacji rozwiązany! Aby naprawić nawigację wystarczy jedna rzecz

PILNE: Google Maps - największy problem aplikacji rozwiązany! Aby naprawić nawigację wystarczy jedna rzecz

google-maps-problem-rozwiazany

Podaj dalej

Nie ma wątpliwości, że Google Maps to najbardziej popularna aplikacja do nawigacji wśród kierowców. Ma ona jednak swoje wady – przede wszystkim wśród kierowców korzystających z Android Auto czy Apple CarPlay. Teraz można w łatwy sposób pozbyć się „zawieszania” aplikacji. 

Google Maps – problem rozwiązany

mobile-with-google-maps_freepik
www.freepik.com

Google Maps to kompleksowa aplikacja nawigacyjna, która oferuje wszystko – od wskazówek krok po kroku, do map offline. Ostatnimi czasy kierowcy napotykali jednak wiele problemów, przez co część z nich przerzuciła się na inne bezpłatne alternatywy. Nie ma jednak wątpliwości, że arka od Google’a oferuje dużo więcej od swojej konkurencji. 

O ile oczywiście działa poprawnie, a w tym aspekcie Google Maps miał ostatnio problemy. Aplikacja lubiła zawiesić się podczas korzystania z Android Auto lub Apple CarPlay. W rezultacie część kierowców przerzuciła się na inne aplikacje. Jak zatem rozwiązać ten problem?

„Zamrażanie” aplikacji dotyka tylko Google Maps, więc nie jest to problem z Android Auto czy Apple CarPlay. Jest to coś, co prawie na pewno jest związane z samą aplikacja. Więc to tam gigant z Mountain View musi szukać rozwiązania. 

Dźwięk działa, interfejs już nie do końca

google maps wydalo oswiadczeniejpg
www.freepik.com

Po załadowaniu aplikacji i podaniu miejsca docelowego nawigacja zawiesza się. Dźwięk działa jednak poprawnie, a tylko interfejs użytkownika wydaje się być zamrożony. Wymuszenie zamknięcia aplikacji i jej ponowne uruchomienie przywraca aplikację do normalnego działania. Wznowienie nawigacji powoduje jednak to samo zawieszenie. 

Na pierwszy rzut oka winowajcą jest tryb satelitarny w Google Maps. Nawigacja zawiesza się tylko wtedy, gdy używa trybu do wyświetlania mapy. W przeciwnym razie wszystko działa poprawnie. 

Użytkownik forum Google wyjaśnia, że w bardzo rzadkich przypadkach zamrożenie map może wystąpić również w innych trybach przeglądania. „Zrobiłem trochę eksperymentów i najczęściej się zawiesza, gdy włączony jest tryb satelitarny, a ty wprowadzisz miejsce docelowe. Gdy tylko wyświetlacz szybko przestawi się z widoku trasy do widoku 3D z jazdy, ekran zawiesza się. Dźwięk dalej działa, a dwukrotne użycie przycisku jednostki głównej, aby wyjść z widoku, naprawia to na pewien czas. 

Tryb satelitarny winowajcą

google maps mapy
fot. pixabay

Biorąc pod uwagę, że jedynym możliwym winowajcą jest tryb satelitarny, są dwie opcje na rozwiązanie problemu. 

Po pierwsze, możesz oczywiście przesiąść się na inną aplikację. Google z pewnością wkrótce dostarczy poprawkę, która nie będzie powodowała zamrażania widoku map. Po drugie, możesz po prostu wyłączyć tryb satelitarny. To właśnie on powoduje zamrażanie w Android Auto i Apple CarPlay, więc powinno to przywrócić normalne działanie. 

Aby go wyłączyć, dotknij ikony ustawień w Mapach Google na Android Auto, a następnie wyłącz widok satelitarny, aby powrócić do trybu domyślnego w aplikacji nawigacyjnej. Oczywiście, ogólna nawigacja może wydawać się teraz bardziej przestarzała, ale to właściwie jedyny sposób, aby na ten moment działała poprawnie. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News