PILNE: Fiat pokazał całkiem nowego, gorącego SUV-a. Kosztuje zaledwie 66 tys. zł - to będzie hit [ZDJĘCIA]

PILNE: Fiat pokazał całkiem nowego, gorącego SUV-a. Kosztuje zaledwie 66 tys. zł - to będzie hit [ZDJĘCIA]

fiat-pulse-abarth-suv-1

Podaj dalej

Za takie pieniądze nie da się dziś kupić żadnego samochodu, nie mówiąc już o gorącym aucie w nadwoziu typu SUV. Fiat naciska na rozwój kompaktowych SUV-ów, a dziś takie auto pojawia się w południowoamerykańskiej ofercie, nawet w wersji Abarth. 

Nowy SUV w gorącej wersji

fiat-abarth-pulse-suv-2
fot. Fiat

W zeszłym roku Fiat zaprezentował niedrogi, kompaktowy SUV o nazwie Pulse. Model był zarezerwowany jednak tylko dla rynków południowoamerykańskich, gdzie budzi spore zainteresowanie. W samej Brazylii w ciągu pierwszych 20 dni kupiło go 2199 osób, co uplasowało nowość na 10. miejscu w rankingu. 

Na 1. miejscu znalazł się z kolei inny Fiat – pick-up Strada – który sprzedał się w liczbie 4363 sztuk. Dodatkowo włosi tuż poza pierwszą dziesiątką mieli jeszcze inny model Toro. 

Brazyli jest najwyraźniej świetnym rynkiem dla Fiata, nic więc dziwnego, że Włosi wprowadzają tam więcej atrakcyjnych samochodów. Niedawno pojawił się nowy Pulse Abarth, który oznacza powrót sportowej marki na rynki Ameryki Południowej. 

fiat-abarth-pulse-suv-2
fot. Fiat

W podstawie dosyć słabo

Początkowo SUV był dostępny w wariancie Turbo 200, pod którym krył się 130-konny silnik i 200 Nm momentu obrotowego. Od lutego Brazylijczycy mogą sięgnąć również po atmosferyczne 1.3, które produkuje 98 KM. Wraz z osiągami spadły też ceny – obecnie auto dostępne jest już od 66 tys. złotych. 

Fiat szykuje wzmocnienie oferty o mocniejszy model. Podczas premiery wersji Abarth mówiło się o doładowanej wersji silnika 1.3, która mogłaby oferować 150 a nawet 185 koni mechanicznych. Oczywiście taki projekt nie będzie się sprzedawał tak świetnie ze względu na jego wyższą cenę. 

fiat-abarth-pulse-suv-4
fot. Fiat

Fiat Abarth to kultowe połączenie

SUV ze znaczkiem Abarth będzie przyciągał głownie wizualnym designem. To oznacza, że możemy liczyć na nową maskę, sportowy zderzak i specyficzne przednie światła przeciwmgielne. Nowy jest również tylny zderzak z fałszywym dyfuzorem. Progi pozostaną najprawdopodobniej standardowe. Oprócz tego z nowym designem dostajemy naklejki, czerwone akcesoria i słynne logo skorpiona. 

Włosi zapewne zaproszą nas do wnętrza dopiero, gdy model trafu do sprzedaży. Ale nie powinniśmy spodziewać się niczego więcej niż dedykowanej tapicerki i kilku sportowych detali. Co ciekawe, Pulse jest tak tani bo jest produkowany bezpośrednio w Brazylii, gdzie również został zaprojektowany. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News