PILNE: Fiat w lipcu przejdzie ogromną metamorfozę! To będzie "radykalna, historyczna zmiana"

PILNE: Fiat w lipcu przejdzie ogromną metamorfozę! To będzie "radykalna, historyczna zmiana"

Fiat Uno powróci jako tani SUV

Podaj dalej

Fiat ogłosił, że już w lipcu tego roku dokona bardzo ważnej zmiany w swojej ofercie. Włoski producent usunie wszystkie niezelektryfikowane opcje ze swojej gamy w Wielkiej Brytanii. 

Fiat przechodzi rewolucję

Fiat 500X Hybrid
fot. Fiat

Fiat porzuci więc benzynowe silniki 1.2 w miejskim 500 i supermini Pandzie. Zamiast tego, samochody będą wyposażone w nowy, wolnossący, 3-cylindrowy silnik o pojemności 1 litra. Będzie on połączony z 12-woltową baterią i akumulatorem 11Ah. W modelach 500X i Tipo zastosowano 4-cylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1.5 z 48-woltowym wspomaganiem mild hybrid. Fiat ma również w swojej ofercie w pełni elektryczną „500”. 

Ogłoszenie to pojawia się w chwili, gdy Fiat koncentruje się na tym, aby od 2030 roku stać się producentem wyłącznie samochodów elektrycznych. 

– Pomiędzy rokiem 2025 a 2030 nasza gama produktów będzie stopniowo stawać się wyłącznie elektryczna. Będzie to radykalna zmiana dla Fiata – ujawnił w zeszłym roku dyrektor generalny, Olver Francois. 

Fiat Tipo Cross RED
fot. Fiat

Mały tani SUV z elektrycznym silnikiem będzie hitem?

– Naszym obowiązkiem jest jak najszybsze wprowadzenie na rynek samochodów elektrycznych, które nie kosztują więcej, niż te z silnikiem spalinowym. Badamy terytoria dla zrównoważonej mobilności, dostępnej dla wszystkich. To nasz główny projekt. 

Fiat nie potwierdził żadnego z nowych samochodów, ale zasugerował, że zbliżający się rozwój elektrycznych produktów sprawi, że marka pozostanie w swoich podstawowych segmentach małych samochodów. 

Francois nadal pragnie urzeczywistnić koncepcję Centoventy jako elektrycznego SUV-a o wielkości Pandy. Mógłby on wykorzystywać tę samą architekturę CMP, co Peugeot e-208. Francois powiedział również, że mały elektryczny SUV mógłby kosztować mniej niż 20 000 eur. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News