PILNE: Dwie różne ceny paliw na polskich stacjach! Kierowco, uważaj - różnice dochodzą do 2 zł/litr

PILNE: Dwie różne ceny paliw na polskich stacjach! Kierowco, uważaj - różnice dochodzą do 2 zł/litr

paliwo ceny paliw ropa naftowa dolar złoty

Podaj dalej

Od wczoraj paliwo znów pojawia się na ustach wszystkich. Media społecznościowe obiegły zdjęcia potężnych kolejek na polskich stacjach benzynowych. Kierowcy tankują paliwo w obawie przed wyższymi cenami i potencjalnym brakiem na stacjach. Ceny za benzynę i Diesel mogą się jednak znacznie różnić w zależności od tego, gdzie tankujemy. 

Paliwo znów na ustach wszystkich

czy na polskich stacjach zabraknie paliwa
fot. pixabay

Wczoraj rano obudziliśmy się w zupełnie innym świecie, to nie podlega żadnej dyskusji. Rosja z Putinem na czele zaatakowała Ukrainę, a za naszą wschodnią granicą rozpoczęła się wojna. To musiało mieć wpływ na paliwo i nastroje społeczne. 

W mediach społecznościowych obserwowaliśmy wczoraj ogromne kolejki na stacjach i kierowców tankujących w Polsce paliwo na zapas. Czy jest to uzasadnione, czy nie – pozostawiamy do oceny wam. Jedno jest natomiast pewne – ceny benzyny i Diesla na polskich stacjach benzynowych potrafią bardzo mocno się różnić. 

Z relacji świadków widzieliśmy, że na stacjach benzynowych zlokalizowanych najbliżej niemieckiej granicy ceny za litr potrafiły oscylować w granicach 7,50 zł. To o około 2 zł więcej, niż średnia krajowa. 

Benzyna i Diesel – sprawdź cenę przed tankowaniem

paliwo diesel benzyna ceny
fot. pixabay

Sztuczne zawyżanie cen to praktyka nieuczciwa, a na jej temat wypowiedział się wczoraj nawet prezes Orlenu, Daniel Obajtek. Jego wypowiedź znajdziecie tutaj. 

Niezależnie od tego, czy chcecie zatankować paliwo „na zapas”, czy po prostu macie pusty bak, uważajcie na ceny paliw i sprawdzajcie je przed rozpoczęciem tankowania. Ceny w okolicach 7,50 zł za litr to zwykłe złodziejstwo i „polowanie” na niemieckich klientów, dla których ta cena może być wciąż atrakcyjna. 

Oczywiście, musimy spodziewać się wzrostów cen paliw w nadchodzących dniach, ale uspokajamy. Nie wydaje się, żeby paliwo mogło podrożeć do takich poziomów jak 7,50 zł/litr. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News