PILNE: Do 30 listopada ZUS przyjmuje wnioski o świadczenie 300+. Pieniądze wypłacane będą automatycznie

PILNE: Do 30 listopada ZUS przyjmuje wnioski o świadczenie 300+. Pieniądze wypłacane będą automatycznie

lpg gaz autogaz tankowanie ceny paliw oszczędności

Podaj dalej

ZUS wciąż przyjmuje wnioski o świadczenie 300 plus. Polacy mają czas na złożenie wniosku o pieniądze do 30 listopada włącznie. Nie ma jednak sensu czekać do ostatniego momentu, bowiem jak czytamy na stronie ZUS-u, wnioski są weryfikowane „niemal w 100 proc. automatycznie”. 

ZUS wciąż przyjmuje wnioski na to świadczenie

Nowy dodatek 1600 zł miesięcznie
fot. freepik.com – roman-

Choć rok szkolny trwa już nieco ponad miesiąc, ZUS wciąż przyjmuje wnioski o śwaidmzcenie 300 plus. Do tej pory wypłacono już blisko 1,3 mld zł na wyprawki szkolne dla 4,2 mln uczniów w ramach programu Dobry Start, jednak wielu Polaków wciąż nie wie o tym, że może pobrać dodatkowe pieniądze. 

ZUS: – „W ramach programu Dobry Start możesz otrzymać wyprawkę szkolną dla dziecka w wysokości 300 zł. Za te pieniądze można kupić np. podręczniki, zeszyty lub sprzęt potrzebny Twojemu dziecku do szkoły i nauki. Świadczenie możesz dostać na każde dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku osób z niepełnosprawnościami – na dziecko do 24 lat, które uczy się w szkole.”

Wniosek może złożyć rodzic, lub opiekun prawny czy faktyczny dziecka. Mogą to zrobić także uczniowie osobiście, jeśli skończyli 18 lat i nie są na utrzymaniu rodziców. 

Jak złożyć wniosek o 300+?

Waloryzacja rent i emerytur
fot. freepik.com – roman-

Jeśli złożymy wniosek w październiku lub listopadzie, pieniądze ze świadczenia 300 plus trafią na nasze konto bankowe w ciągu maksymalnie dwóch miesięcy. Wniosek, w którym musimy podać nr bankowy naszego konta, możemy złożyć tylko elektronicznie. 

Aby ZUS wypłacił nam pieniądze na wyprawkę szkolną, należy zrobić to za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Można też zrobić to za pomocą bankowości elektronicznej, lub przez portal Emp@tia. Warto zaznaczyć jednak, że dwie ostatnie opcje przeznaczone są tylko dla rodziców. 

Na portalu ZUS czytamy: – Informacje na temat wniosku znajdziesz na swoim profilu na PUE ZUS. Będzie to informacja o tym, że przyznaliśmy świadczenie albo decyzja o odmowie przyznania świadczenia. Możemy Cię też poprosić o uzupełnienie wniosku lub załączników. Zaloguj się na swój profil na PUE ZUS i przejdź do zakładki Dobry Start.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News