PILNE: Do 10 października można składać wnioski po tani węgiel - bez limitu. Miasto pomoże kupić opał na całą zimę!

PILNE: Do 10 października można składać wnioski po tani węgiel - bez limitu. Miasto pomoże kupić opał na całą zimę!

dodatek węglowy węgiel kontrole kontrola urzędnicy ceeb

Podaj dalej

Ceny jakie trzeba zapłacić za węgiel są wciąż bardzo duże, a wiele polskich rodzin ma problem nie tylko ze sfinansowaniem opału na zimę, ale z jego dostępnością w ogóle. Zakup przez sklep PGG jest dla wielu bardzo trudny, a pomocną dłoń do swoich mieszkańców wyciągają lokalne samorządy. 

Miasto pomoże kupić węgiel

polski-wegiel-za-1400-zl-za-tone
fot. freepik

Węgiel na zimę jest niezbędny dla wielu polskich rodzin, jednak mimo zbliżającego się sezonu grzewczego, wciąż ciężko o jego dostępność. Nawet, gdy uda się już go znaleźć, jest on bardzo drogi, a często za jego transport trzeba zapłacić drugie tyle. 

Do 10 października mieszkańcy Świnoujścia mogą zgłaszać się do swojego samorządu o pomoc przy zakupie paliwa węglowego. To pierwsza tego typu inicjatywa w naszym kraju. Na stronie świnoujscie.pl czytamy: 

„Mieszkańcy Świnoujścia, zainteresowani zakupem węgla opałowego, proszeni są o zgłaszanie zapotrzebowania w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, pod numerem telefonu 091 32 25 491 (e-mail: sekretariat@mopr.swinoujscie.pl). W terminie do 10 października 2022 roku należy zgłosić zapotrzebowanie na cały sezon grzewczy.”

węgiel nowy dodatek węglowy
Pixabay

Nie będzie limitu?

Oznacza to, że mieszkańcy Świnoujścia nie będą musieli martwić się o limit na węgiel, jaki obecnie obowiązuje w sklepie PGG. Tam możemy kupić zaledwie 2 tony węgla, które dla wielu gospodarstw będą niewystarczające na całą zimę. Co prawda możemy „dokupić” też 3 tony węgla miałowego, ale ten nie jest odpowiedni dla nowszej generacji kotłów. 

Dalej na stronie internetowej Świnoujścia czytamy: „Szacowana cena opału może wynieść około 2600-2800 zł brutto za tonę. Możliwy będzie zakup: miału węglowego, groszku lub orzecha 2. W Świnoujściu węgiel będzie możliwy do nabycia w miejskiej spółce PEC lub w innych podmiotach wskazanych przez Prezydenta Miasta. Opał pochodzić będzie z zasobów zorganizowanych przez PGE Paliwa sp. z o.o. oraz spółki OT Port.”

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News