PILNE: Dacia zrobi zupełnie nowego SUV-a! Będzie kosztował 29 tys. zł i będzie miał ogromnego Diesla

PILNE: Dacia zrobi zupełnie nowego SUV-a! Będzie kosztował 29 tys. zł i będzie miał ogromnego Diesla

dacia nowe logo

Podaj dalej

W ostatnim czasie bardzo ciężko o jakąkolwiek dobrą ofertę producentów, którym los co chwila rzuca kolejne kłody pod nogi. A to pandemia, a to niedobór chipów, teraz jeszcze wojna w Ukrainie. Nawet niegdyś tanie samochody, stały się przerażająco drogie. Ale Dacia chce wyłamać się z tego trendu. 

Dacia i nowy SUV

dacia-nowy-salon-dealer

Jeszcze kilka lat temu Dacia w swojej ofercie miała samochody nawet za 40 tysięcy złotych. Dziś o takich ofertach możemy zapomnieć. Nie dość, że mamy do czynienia z ogromną inflacją, brakiem części, to jeszcze Unia Europejska dorzuca kolejne systemy, które po prostu muszą kosztować. 

Kolejnym problemem jest dostępność nowych samochodów. Z racji na to, że na nowy samochód trzeba czekać często nawet rok, kierowcy godzą się na wyższe ceny. W internecie nie brakuje ofert, w których największą zaletą danego samochodu jest jego „dostępność od ręki”. I tak nowa Dacia Duster w dobrym wyposażeniu potrafi kosztować nawet powyżej 80 000 zł. 

Na szczęście 1 kwietnia rumuński producent zapowiedział, że przygotuje zupełnie nowy samochód. To będzie SUV, do którego każdy z nas wsiądzie bez żadnego wstydu. Co więcej, producent zapowiedział, że z każdym kolejnym miesiącem będzie dorzucał wyposażenie, jakie tylko sobie zażyczymy – wszystko w cenie! 

dacia-nowy-salon-dealer

Wielki Diesel i pa pa BMW!

Dacia będzie miała też ogromnego Diesla o pojemności 4 litrów w układzie V8. Co prawda nie będzie to najbardziej ekonomiczny silnik na świecie, ale wyobraźcie sobie tylko miny wszystkich kierowców w swoich BMW, Audi, czy Mercedesach, kiedy wciśnięcie gaz do dechy w swojej Dacii, a oni będą tylko wąchać wasze spaliny. 

Zbyt piękne, żeby było prawdziwe? Może i tak, ale 1 kwietnia wszystko jest możliwe. Dacia, mimo świetnego wyposażenia i ogromnego silnika, najbardziej przyciąga jednak ceną. 29 000 zł to pieniądze, za które nie kupicie nawet nowej, gołej Taty. Rumuni argumentują, że wolą dopłacić do sprzedaży swojego samochodu, ale zbudować sobie rzeszę nowych, młodych fanów. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News