PILNE: Dacia wstrzymuje produkcję! Nie będzie najtańszych na rynku samochodów?

PILNE: Dacia wstrzymuje produkcję! Nie będzie najtańszych na rynku samochodów?

Dacia

Podaj dalej

Dacia wstrzymuje produkcję w swojej fabryce w Mioveni. To fatalne wiadomości dla wszystkich kierowców czekających na swoje wymarzone Dustery i Sandero. Przerwanie działalności fabryki spowodowane jest światowym kryzysem na rynku, a firmie najzwyczajniej w świecie brakuje komponentów elektronicznych. 

dacia-duster-lpg-spalanie

Dacia zatrzymuje fabrykę

Grupa Renault ogłosiła, że aby rozwiązać sytuację Dacia dostosuje produkcję przemysłową do niedoboru komponentów. 

Fabryka Dacii w Mioveni wstrzymała swoją działalność ze względu na globalny kryzys komponentów. Dotyka on 50-60% działalności produkcyjnej w fabryce, która zatrudnia około 8000 pracowników. Marzy ci się nowa Dacia? Będziesz musiał jeszcze na nią poczekać. 

Dacia wspólnie z przedstawicielami rządu opracuje przepisy dotyczące skrócenia czasu pracy. Projekt trafił już na rządowe biurko i jest w legislaturze, jak informuje rumuński minister. 

2021-dacia-sandero-0

Ministerstwo Pracy ma przesłać jutro swoje poprawki w zakresie redukcji czasu pracy. Mówiąc ściślej, będzie to harmonogram, który można modyfikować w dowolnym momencie, jeśli sytuacja będzie tego wymagać. A rumuńska firma i inni pracodawcy będą musieli za każdym razem uzasadniać zmianę. 

KIEROWCO! ZAPŁAĆ O POŁOWĘ MNIEJ PRZY NASTĘPNYM TANKOWANIU!

Co dalej z Sandero i Dusterem?

Pracownicy otrzymają powiadomienie co najmniej na 24 godziny przed zmianą harmonogramu pracy. Co to dokładnie oznacza, jeśli chodzi o produkcję nowych Dusterów i Sandero?

Dział komunikacji Grupy Renault:W lutym dostosujemy produkcję przemysłową w obliczu niedoboru komponentów elektronicznych od niektórych dostawców. W związku z tym działalność fabryki Dacia w Mioveni zostanie przerwana 5, 8 i 12 lutego. Druga z fabryk zostanie częściowo zamknięta 8 lutego. Zespół jest zmobilizowany do zarządzania wpływem tego globalnego kryzysu, który dotyka znaczną część sektora motoryzacyjnego.

Zastanawiałeś się, jakim cudem nowa Dacia Sandero jest AŻ TAK tania? Jej cena dosłownie zwala z nóg!

Jeśli więc zamówiłeś już sobie nowego Dustera lub Sandero, musisz spodziewać się pewnych opóźnień w dostawie. Ale nie powinny być to duże opóźnienia.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News