PILNE: Dacia ma nowe logo! Historyczna zmiana. Niestety, ale wygląda tragicznie

PILNE: Dacia ma nowe logo! Historyczna zmiana. Niestety, ale wygląda tragicznie

Podaj dalej

Dacia w ostatnich miesiącach jest na fali. Potwierdzeniem wysokich ambicji rumuńskiego producenta ma być całkowicie nowe logo. Firma pokazała je przy okazji prezentacji całkowicie nowej strategii dla całej grupy Renault. 

Dacia ma nowe logo!

dacia-logo-ewolucja

Przez pierwsze dwie dekady swojej historii Dacia nosiła nazwę UAP i posiadała mocne, tradycyjne logo. Te dziś przekształciło się w minimalistyczny emblemat, odzwierciedlający postęp i rozwój marki. 

Logo, które większość z nas kojarzy, pojawiło się dopiero w 2003 roku. Był to rok ważnych zmian w identyfikacji wizualnej marki Dacia. Choć paleta kolorystyczna pozostała niezmieniona – błękit i biel, a kształt herbu był tylko nieznacznie dopracowany, nastrój, styl i charakter logo zmienił się wówczas o 360 stopni. 

Jasnoniebieski herb w grubym szarym obrysie miał biały znak słowny w nowym ostrym kroju ze spiczastymi krawędziami. Był umieszczony nad geometrycznym wzorem. Ten składał się z wielu kątów prostych narysowanych jaśniejszym odcieniem niebieskiego. 

Duże zmiany

Dacia-Logo-2008-500x349

W 2008 pojawiły się kolejne zmiany, które były nowoczesną interpretacją klasycznego herbu. Logo miało błyszczący metaliczny kolor z gładkimi konturami. Powyżej niebieski napis Dacia z miękkim nowoczesnym bezszeryfowym napisem. 

W 2015 roku firma ponownie dopracowała linię i kolorystykę logo. Paleta kolorów i kształty zostały niezmienione, ale dzięki podwyższonym odcieniom i akcentom znaczek zaczął wyglądać naprawdę mocno i profesjonalnie. 

Nowe logo Dacia

Dziś poznaliśmy z kolei całkowicie nowe logo Dacia, które już na pierwszy rzut oka całkowicie zrywa z tradycyjnym herbem. To historyczna zmiana, do której klienci marki będą musieli długo się przyzwyczajać. To jednak nie pierwsza i nie ostatnia firma, która idzie z trendami i zrywa z historycznymi koneksjami. Jak podoba się wam nowe logo Dacia?

Srebrno-niebieskia kolorystyka starego logo było jednym z najbardziej popularnych zestawień nie tylko wśród marek samochodów, ale także firm technologicznych i elektronicznych. Dziś już tego nie ma, a my będziemy musieli na nowo przyzwyczajać się do logo Dacii.

KIEROWCO! ZASKOCZYŁA CIĘ ZIMA? JESZCZE NIE JEST ZA PÓŹNO!!!

dacia-nowe-logo-2021

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News