PILNE: Co za promocja - tylko od czwartku do soboty! Paliwo po 5 zł/litr "bez marży" na 233 stacjach w całym kraju

PILNE: Co za promocja - tylko od czwartku do soboty! Paliwo po 5 zł/litr "bez marży" na 233 stacjach w całym kraju

paliwo diesel benzyna

Podaj dalej

Paliwo po kosztach? Jak widać da się – jedna z największych sieci stacji benzynowych zapowiedziała, że od czwartku będzie oferować benzynę i Diesel z zerową marżą. To pozwoli kierowcom zatankować paliwo nawet po 5 zł/litr!

Paliwo bez marży

benzyna diesel ceny paliw paliwo
fot. freepik.com – Natalya Temnaya

Na kilka dni przed półmetkiem wakacji letnich, francuska sieć sklepów postanowiła wznowić swoją promocję. Kierowcy we Francji będą mogli zatankować paliwo po kosztach od 28 do 30 lipca. 

W poniedziałek rano przy mikrofonie France Info przewodniczący komitetu strategicznego sklepów Leclerc ogłosił nadchodzącą promocję. Od czwartku 28 lipca do soboty 30 lipca 2022 r. całe paliwo na stacjach E. Leclerc będzie oferowane po kosztach własnych. Jak to możliwe? Sklepy po prostu poświęcą swoją marżę na tankowanie. 

To z pewnością świetny sposób na radzenie sobie z gwałtownie rosnącymi cenami benzyny i oleju napędowego. Dzięki temu konsumenci będą mogli zatankować za naprawdę niewielkie pieniądze. A przy tym, jest to również świetna operacja komunikacyjna, która przyciągnie na stacje wielu kierowców. Poza tym szef sieci nie myli się, szacując, że zwiększy to konsumpcję w tych dniach o około 30%. 

benzyna diesel lpg ceny paliw paliwo
fot. freepik

Wkrótce nowe przepisy

To nie pierwszy raz, kiedy sieć Leclerc oferuje kierowcom taką promocję. Poprzednie akcje przeprowadzone były w lutym ubiegłego roku, a także w listopadzie 2021 roku. Może być jednak ostatnią tego typu. 

Co ciekawe, we Francji wchodzi zakaz reklamowania paliw kopalnych. Przepisy Prawa Klimatycznego mają zostać uchwalone 22 sierpnia i mają na celu zakazanie reklamowania benzyny i Diesla. 

Michel-Edouard Leclerc wyjaśnia: „Nasza marka prosi o tymczasowe zawieszenie zakazu reklamy paliw do czasu trwałego spadku cen przy dystrybutorach. Jeśli nie mamy już prawa informować konsumentów o wdrożeniu promocji na paliwa, nie będą wiedzieć, że istnieją i nie będą z nich korzystać”

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News