PILNE: Chcesz kupić używany samochód z LPG? Lepiej zrób to przed 1 stycznia 2022 roku!

PILNE: Chcesz kupić używany samochód z LPG? Lepiej zrób to przed 1 stycznia 2022 roku!

uzywane-benzyna-diesel-lpg-4

Podaj dalej

Wzrost cen używanych samochodów bije historyczne rekordy, a jeśli chcecie kupić benzynę, Diesel, lub auto napędzane na LPG, musicie się pospieszyć. Od 1 stycznia używane samochody będą jeszcze droższe, a bardzo wyraźnie pokazują to dane zebrane przez portale sprzedażowe. Coś takiego zdarzało się tylko w czasach PRL-u. 

Używana benzyna, Diesel czy LPG – droższe niż kiedykolwiek

uzywane-benzyna-diesel-lpg

To, że używana benzyna lub Diesel, czy też auto na LPG, w ostatnich miesiącach podrożała, wiedzą wszyscy. Nowe dane z serwisów sprzedażowych pokazują jednak skalę tych wzrostów, a także przewidują, co zadzieje się od nowego roku. 

W czasach PRL-u zakup auta nie był łatwym zadaniem. Nawet jeśli udało ci się zaoszczędzić odpowiednią sumę pieniędzy, nie można było po prostu pójść do salonu, wybrać tego, czego dusza zapragnie i w kilka dni usiąść za kółkiem. Standardem było kilkuletnie czekanie, a ostatecznie samochód, jaki odebrałeś, mógł być zupełnie inny niż ten, który zamówiłeś. A i tak się cieszyłeś, bo na osiedlu nikt jeszcze nie dostał. 

uzywane-benzyna-diesel-lpg

Zakup nowego samochodu dziś niewiele różni się od opisanego wyżej. Oczywiście – zawsze możemy przyspieszyć ten proces, decydując się na używaną benzynę lub Diesel. Ceny używanych samochodów rosną jednak w niespotykanym dotąd tempie. Według analizy AutoScout24, średnia cena używanego samochodu w Niemczech w tym roku wzrosła do 22 841 euro (105 tys. zł). To stanowi z kolei 10% wzrostu w porównaniu z rokiem ubiegłym. 

Ceny są horrendalnie drogie

Co więcej, podwyżki wcale nie zwalniają, a wręcz przeciwnie. Porównanie cen z tego roku i listopada ubiegłego pokazuje już wzrost o 18%. Obecnie za ten sam samochód zapłacisz 3726 euro (17 tys zł.) więcej, niż przed rokiem.

Opel PL

Świat nie widział jeszcze tak dużego skoku, a sytuacja będzie nadal eskalować. Już wkrótce nowy samochód będzie zarabiać po wyjściu z salonu, a nie tracić. 

Ceny rosną we wszystkich segmentach – ale przede wszystkim wśród tych, których byś o to nie posądzał. Pojazdy elektryczne wzrosły tylko o 9 procent, hybrydy o 5, a samochody benzynowe i diesle o 9. Najbardziej zwiększyły się one w autach napędzanych na LPG, bo aż o 20%! Wynika to z faktu, że mniej zamożni ludzie mają coraz mniejszy wybór na dostępne samochody. Martwiąc się o przyszłość Diesli, nie mają innego wyjścia, niż kupić auto na LPG. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News