PILNE: BMW wstrzymuje produkcję! Niemcy zamykają największe fabryki na cztery spusty

PILNE: BMW wstrzymuje produkcję! Niemcy zamykają największe fabryki na cztery spusty

bmw-swiatla

Podaj dalej

BMW wstrzymuje produkcję w kilku swoich kluczowych fabrykach począwszy od przyszłego tygodnia. Niemcy nie będą w stanie pozyskać pilnie potrzebnych części od dostawców z Ukrainy. Jak długo potrwa przestój? Które fabryki zostaną zamknięte?

BMW wstrzymuje produkcję

bmw_ix
Fot. BMW

Niemieckie zakłady BMW w Monachium i Dingolfing, a także fabryka Mini w Oxfordzie w Anglii i fabryka silników w Steyr w Austrii będą całkowicie zamknięte. Natomiast inne fabryki w Lipsku i Regensburgu będą musiały dostosować się do zmian produkcyjnych. Tak powiedział rzecznik firmy dla The Frankfurter Allgemeine Zeitung. 

Choć wszystkie te zakłady znajdują się z dala od obszaru, który jest obecnie atakowany przez Rosję, BMW polega na firmach produkujących podzespoły z zachodniej Ukrainy w zakresie dostaw wiązek przewodów. 

Rzecznik BMW:Konflikt w Ukrainie ma daleko idący wpływ na produkcję tamtejszego przemysłu dostawców. Wynikające z tego przestoje w produkcji doprowadzą do kolejnych korekt produkcji i przerw w kilku zakładach BMW.

Volkswagen, Audi czy Cupra również w opałach

PILNE: Skoda wstrzymuje sprzedaż nowych samochodów! Za chwilę dołączą kolejni producenci

Wspomniane wiązki pochodzą od dostawcy kabli Leoni, niemieckiej firmy posiadającej dwa zakłady w Ukrainie, podaje Automotive News Europe. Z tego źródła dowiadujemy się również, że BMW utworzyło zespół kryzysowy. Podobnie jak inny producenci, po to aby poradzić sobie z zakłóceniami wynikającymi z konfliktu w Ukrainie. 

Firma Leoni poinformowała, że zwiększy moce produkcyjne w innych zakładach, aby zminimalizować problemy z wydajnością. Wydaje się jednak, że BMW rozmawia również z innymi dostawcami w celu zabezpieczenia alternatywnych źródeł części. – Logistyka w Ukrainie i poza nią jest szczególnym wyzwaniem, zwłaszcza ze względu na częściowo chaotyczną sytuację na przejściach granicznych z UE – informuje rzecznik firmy Leoni. 

bmw-serii-7
fot. BMW

BMW nie jest jedynym niemieckim producentem samochodów zmuszonym do wstrzymania produkcji w swojej ojczyźnie. Z powodu wojny w Ukrainie podobne decyzje podjęły już Volkswagen. Audi, Cupra i VW potwierdziły ponadto, że dostawy niektórych samochodów elektrycznych również ucierpią. Skutki wojny odczują także rosyjscy nabywcy, gdzie wielu producentów wstrzymało eksport swoich pojazdów. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News