PILNE: Benzyna za 4,90 zł/litr, Diesel za okrągłe 5 zł. Promocja na paliwo w całej Polsce!

PILNE: Benzyna za 4,90 zł/litr, Diesel za okrągłe 5 zł. Promocja na paliwo w całej Polsce!

diesel-zakaz-zwrot-akcji

Podaj dalej

Benzyna w ostatnich dniach zanotowała znaczące podwyżki, natomiast Diesel wciąż utrzymuje się na podobnym poziomie. Paliwo jest cały czas rekordowo drogie, a rosnący popyt i zbliżające się wakacje, czy szansa na nałożenie embargo na rosyjską ropę, będą tylko pogarszać sytuację przy dystrybutorach. Dlatego promocja działająca w całej Polsce przyciąga uwagę coraz większej liczby kierowców. Szczegóły znajdziecie TUTAJ. 

Benzyna i Diesel dużo, dużo taniej

benzyna ceny paliw diesel
fot. freepik.com – irenemiller

Zatankowanie samochodu do pełna to luksus, na który stać coraz mniej osób. Jeśli twoja benzyna lub Diesel mają bak powyżej 50 litrów, za pełny bak trzeba zapłacić około 400 zł. O ile kierowcy robiący swoimi samochodami niewiele kilometrów mogą to przeżyć, o tyle ci, którzy korzystają z samochodu codziennie, mają ogromny ból głowy. 

Wysokie ceny paliw są „okazją” do tego, aby zostawić samochód na rzecz innego środka komunikacji. Nie zawsze jednak mamy taką możliwość, czy ochotę. Dlatego też coraz więcej kierowców korzysta z licznych promocji. Jedna z nich pozwoli nam zatankować bak do pełna o 120 zł taniej. Szczegóły znajdziecie pod tym linkiem. 

Z taką obniżką paliwo będzie kosztowało nas tylko 5 zł/litr, więc można powiedzieć, że to powrót do starych dobrych czasów. Jeszcze w styczniu tego roku wydawało się, że „magiczną barierą” była właśnie piątka z przodu. Dziś dużo byśmy oddali za powrót do takich cen. 

diesel benzyna lpg
fot. freepik.com – rcphotostock

Paliwo będzie coraz droższe

Na to jednak nie ma co liczyć. Zbliżające się wakacje i nadejście wiosny oznaczają dużo większy popyt na paliwo. Weekendowe wyjazdy poza miasto oznaczają, że kierowcy tankują paliwo częściej. A benzyniaki są najbardziej popularnym rodzajem silnika, stąd ostatnie podwyżki właśnie tego rodzaju paliwa. 

Diesel był w ostatnich tygodniach dużo droższy od Pb95 właśnie ze względu na stale duży popyt. Olej napędowy wykorzystywany jest bowiem w transporcie, co także przełożyło się na wysokie ceny na półkach sklepowych. Teraz możemy jednak skorzystać z jednorazowej promocji i zatankować nasz samochód dużo, dużo taniej. Szczegóły znajdziecie tutaj. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News