PILNE: Alfa Romeo zmienia logo! Włosi idą w złoto i zieleń - dokładnie jak 100 lat temu [ZDJĘCIA]

PILNE: Alfa Romeo zmienia logo! Włosi idą w złoto i zieleń - dokładnie jak 100 lat temu [ZDJĘCIA]

alfa-romeo-nowe-logo

Podaj dalej

Jeszcze nie tak dawno temu Alfa Romeo nie miała w swoim portfolio samochodów, które rozpalałyby serca entuzjastów. A samochody z czterolistną koniczynką nie były tak sportowe, jak byśmy tego chcieli. Ale potem pojawiły się Giulia i Stelvio Quadrifoglio, które pomogły zapomnieć o dwóch dekadach niewypałów. Przypomnieliśmy sobie dni chwały Alfy, jako producenta szybkich samochodów drogowych i jeszcze szybszych samochodów wyścigowych. 

Nowe logo wewnątrz włoskiego producenta

alfa-romeo-nowe-logo
fot. Alfa Romeo

Jako że już wkrótce zacznie obowiązywać zakaz sprzedaży silników benzynowych i typu Diesel, Alfa Romeo nie ma zbyt wiele czasu, aby dać swoim klientom nacieszyć się silnikami spalinowymi. Włosi wywieszają więc flagę koniczyny w starym, dobrym stylu. 

W 2023 roku mija 100 lat od powstania Quadrifoglio, które okalało najlepsze samochody Alfa Romeo w historii. – Ciągle dążenie do doskonałości – tak opisują znaczek Włosi, który po raz pierwszy pojawił się na ich samochodzie w kwietniu 1923 roku. W tym samym roku wygrali wyścig Targa Florio. Kiedy myślisz o Alfach 33, GTV, czy DTM 155, zawsze masz w głowie trochę koniczyny. 

alfa-romeo-nowe-logo
fot. Alfa Romeo

Aby uczynić 100-lecie Quadrifoglio, Alfa Romeo przygotowała nowe logo na 2023 rok. Nie trzeba dodawać, że oprócz tego mamy nadzieję na kolejny ekscytujący samochód. Ale na razie musimy nacieszyć się nowym znaczkiem. W tej chwili jednak nie trafi on na samochody, a jest zarezerwowany dla „działań komunikacyjnych i nowości, które będą pojawiać się przez cały 2023 rok”. Szkoda, biorąc pod uwagę, jak dobrze zieleń i złoto wyglądałyby w porównaniu z czerwienią Alfy.  

Alfa Romeo = Quadrifoglio i Autodelta – dwie ważne rocznice

alfa-romeo-nowe-logo
fot. Alfa Romeo

W tym roku przypada również kolejna ważna rocznica dla Alfy Romeo: w 2023 roku mija również 60 lat od powstania działu wyścigów Autodelta. I wiecie, co to oznacza – kolejny nowy znaczek! Autodelta, założona w 1963 roku, aby pomagać Alfie w budowie Giulii TZ, jest prawdopodobnie najbardziej znana z samochodów turystycznych Giulia Sprint GTA. 

Biorąc pod uwagę, że Autodelta była również zaangażowana w F1 i wyścigi samochodów sportowych na najwyższym poziomie, jej sukces z pewnością nie ograniczał się do jednej dyscypliny. Ponownie wygląda na to, że ta nowa plakietka, wskrzeszająca klasyczne logo i czcionkę, będzie używana do niewiele więcej niż artykułów piśmiennych. Ale mamy nadzieję na więcej.

alfa-romeo-nowe-logo
fot. Alfa Romeo

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News