PILNE: Już 10 listopada koniec benzyny i Diesla! W najbliższą środę nowe przepisy - wiemy co nas czeka

PILNE: Już 10 listopada koniec benzyny i Diesla! W najbliższą środę nowe przepisy - wiemy co nas czeka

TDI

Podaj dalej

Pożegnanie z silnikiem benzynowym i typu Diesel może zależeć od najbliższych dni. W tym tygodniu rozpoczęła się konferencja COP26, która może mieć decydujące znaczenie dla przyszłości silników spalinowych i elektrycznych. Oto, jakie tematy pojawią się na stole. 

Benzyna i Diesel – koniec już w tę środę?

Rozpoczyna się decydujący tydzień dla COP26, Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu. Wśród tematów, które będą dyskutowane w najbliższych dniach, pojawi się możliwe pożegnanie z samochodami z silnikami spalinowymi. Zarówno benzynowymi, jak i typu Diesel. Miałaby zastąpić je mobilność bezemisyjna.

Wspominał o tym dziś włoski minister ds. Przemian Ekologicznych, Roberto Cingolani. Przypomniał, że propozycje złożone przez młodzież z Youth4Climate podczas wizyty w Mediolanie „dotyczą wycofywania samochodów spalinowych”. Ten temat pojawi się na stole 10 listopada, kiedy na konferencji odbędzie się Dzień Transportu. 

Tego dnia liderzy reprezentujący znaczną część światowego rynku samochodowego spotkają się, aby pokazać swoje zaangażowanie w przyszłość bezemisyjnego transportu drogowego – czytamy w oficjalnym programie COP26. 

Nowe przepisy będą bezwzględne

Dramatyczna sytuacja Diesla w Polsce

Organizacja szczytu dała do zrozumienia, że wszyscy zaangażowani będą musieli zobowiązać się do zwiększenia sprzedaży pojazdów bezemisyjnych do 100% do 2040 roku. Mówiąc dokładniej, przyspieszenie przejścia na pojazdy elektryczne jest jednym z czterech głównych obszarów. Konferencja ONZ ma na celu zatrzymanie samochodów z silnikami benzynowymi i typu Diesel. 

W centrum negocjacji znajdą się takie tematy:

  • Państwa zobowiążą się do zapewnienia, że sprzedawane samochody osobowe i dostawcze będą pojazdami o zerowej emisji do 2035 (na rynkach rozwiniętych) lub do 2040 (na wszystkich innych)
  • Ponadto, kraje będą musiały wdrożyć inne polityki, aby przyspieszyć wprowadzenie na rynek bezemisyjnych samochodów osobowych, dostawczych, autobusów i ciężarówek. 
  • Firmy posiadające flotę zobowiązują się do posiadania wyłącznie pojazdów bezemisyjnych do 2030 roku lub wcześniej i dołączą do inicjatywy EV100

Oprócz sektora samochodowego, głównymi tematami dyskusji na temat zrównoważonego środowiska i klimatu będą również sektor morski i lotniczy. 

Dacia podnosi ceny swoich samochodów! Najbardziej prymitywny 45-konny SUV będzie kosztował fortunę [ZDJĘCIA]

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News