Pełny bak o 120 zł taniej! Promocja na paliwo w całej Polsce tylko do marca [SZCZEGÓŁY]

Pełny bak o 120 zł taniej! Promocja na paliwo w całej Polsce tylko do marca [SZCZEGÓŁY]

Pełny bak o 120 zł taniej! Promocja na paliwo w całej Polsce tylko do marca [SZCZEGÓŁY]

Podaj dalej

Kierowcy w całej Polsce mogą skorzystać z rewelacyjnej promocji na paliwo, dzięki której zatankujemy pełny bak nawet o 120 zł taniej. Jednorazowa zniżka obowiązuje na stacjach Orlen, a aby wziąć udział w promocji należy zapoznać się z jej szczegółami. 

Tańsze paliwo do marca

ceny paliw stacja
fot. freepik

Paliwo wciąż kosztuje niemało i niestety nic nie wskazuje na to, aby sytuacja w najbliższych tygodniach czy miesiącach miała się poprawić. Co gorsza, od lutego zaczną obowiązywać kolejne sankcje nałożone przez Unię Europejską na Rosję. To oznacza, że na Stary Kontynent nie będzie trafiać już ropa naftowa z tego kierunku. 

Choć to oczywiście jedyny słuszny krok. Będzie on wiązał się z tym, że paliwo trzeba będzie importować z innych – droższych – kierunków. Na szczęście wciąż są promocje, dzięki którym możemy zatankować nasz samochód taniej.

Przy obecnych cenach benzyny czy oleju napędowego za pomocą jednorazowego bonu będziemy w stanie obniżyć cenę za litr do około 4,50/5 zł. Biorąc pod uwagę zbliżające się ferie i wzmożony ruch na naszych drogach, nawet takie jednorazowe tankowanie może okazać się bardzo pomocne. 

Obniżaj spalanie na codzień

Paliwo. Nowe ceny
fot. freepik.com – microstock1

Aby wziąć udział w promocji należy kupić za pośrednictwem sklepu Oponeo opony – jeśli więc nie macie jeszcze opon, to najlepszy moment, aby po nie sięgnąć. Nie tylko zatankujemy tańsze paliwo, ale także wyposażymy nasz samochód w bezpieczne, ale też bardziej oszczędne ogumienie. Tak, tak – w ten sposób też możemy oszczędzać. Opony stanowią jedyną powierzchnię styku naszego samochodu z nawierzchnią, co oznacza, że są bardzo ważne. Tak dla naszego bezpieczeństwa, jak i spalania. 

Aby jak najbardziej je obniżyć, należy również pilnować odpowiedniego ciśnienia w naszych oponach. Zbyt niskie lub zbyt wysokie ciśnienie będzie oznaczało niepotrzebny wzrost spalania. W ten sposób możemy zaoszczędzić niemałe pieniądze. Kontrolować ciśnienie powinniśmy regularnie – raz na miesiąc lub dwa miesiące. Odpowiednie wartości dla naszego samochodu znajdziemy pod klapką wlewu paliwa. Z tych informacji dowiemy się także, że ciśnienie w oponach powinno różnić się w zależności od ładunku. Jeśli jedziemy z bagażami i czterema osobami na pokładzie, warto nieco dopompować swoje opony. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News