Pasażer autobusu nie miał maseczki. Nie uwierzysz, czym owinął sobie twarz. Reakcja świadków może szokować

Pasażer autobusu nie miał maseczki. Nie uwierzysz, czym owinął sobie twarz. Reakcja świadków może szokować

Podaj dalej

W komunikacji miejskiej, podobnie jak w innych miejscach publicznych, cały czas obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Przepis mówi o zasłanianiu ust i nosa, a co poniektórzy ludzie wykazują się w tym temacie wyjątkową kreatywnością. Pasażerowie tego autobusu byli w ciężkim szoku, gdy zobaczyli, że jeden z mężczyzn zakrywa usta… z pomocą węża. Wesoły autobus? A może mini zoo? Ta maseczka szokuje.

Pełny autobus, maseczka w domu

autobus-pasazer-maseczka

Mężczyzna z ogromnym wężem na szyi został zauważony podczas jazdy autobusem w brytyjskiej miejscowości Salford. Facet, który używał ogromnego gada do zakrycia twarzy, był widziany 14 września podczas wchodzenia na pokład autobusu ze Swinton do Manchesteru. 

Zszokowani pasażerowie obserwowali, jak mężczyzna zdejmuje węża z szyi i pozwala mu owinąć się wokół poręczy. Jeden ze świadków, który wolał pozostać anonimowy, powiedział dla Manchester Evening News, że widok ten był „zabawny”. 

46-latek ze Swinton powiedział: – Miał owiniętego go wokół szyi, na twarzy, jak maseczka, kiedy wsiadał do autobusu. Nikomu tak naprawdę nie przeszkadzało to w autobusie, ale facet z tyłu nagrywał wideo i wydawał się być przerażony. Mimo to, sytuacja była całkiem zabawna. 

autobus-pasazer-maseczka

Nikomu to nie przeszkadzało?

Rzecznik prasowy firmy Stagecoach powiedział: – Bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników jest naszym absolutnym priorytetem. Jesteśmy w szoku. Traktujemy to bardzo poważnie. 

– Oczekujemy, że wszyscy nasi klienci będą przestrzegać rządowych przepisów dotyczących odpowiedniego nakrycia twarzy w transporcie publicznym. Trwa pełne dochodzenie wewnętrzne, które obejmuje sprawdzenie kamer monitoringu i przesłuchanie kierowcy.

Jeśli mamy być szczerzy, to nie widzimy w tej sytuacji absolutnie nic zabawnego. Widok węża w autobusie to musiał być niezły szok. Domyślamy się, że gdyby do tej sytuacji doszło w Polsce, to facet zostałby uprzejmie wyrzucony z autobusu już na najbliższym przystanku.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News