Panienka leciała swoim Mercedesem-AMG G63 ponad 200 km/h. Musiała zrobić ... siusiu!

Panienka leciała swoim Mercedesem-AMG G63 ponad 200 km/h. Musiała zrobić ... siusiu!

mercedes-amg-siusiu-policja

Podaj dalej

Wszyscy znamy to uczucie, gdy jedziemy autostradą i mamy silną potrzebę odwiedzenia toalety. Nie jest to jednak żadne wytłumaczenie do tak rażącego przekraczania prędkości. Ta kobieta kompletnie przegięła, a gdy jej Mercedes-AMG G63 został zatrzymany przez policję, miała niesamowitą „wymówkę”. 

Szybki Mercedes, szybki mandat

mercedes-amg-siusiu-policja

Jak czytamy na Twitterze drogówki z Derbyshire, kobieta w G Klasie jechała z prędkością 100-130 mph (161 – 209 km/h) na autostradzie M1. Jej Mercedes jechał więc ze średnią prędkością 113 mil na godzinę, co daje wynik 182 km/h. W tym miejscu w Wielkiej Brytanii najwyższa dozwolona prędkość to 70 mph (113 km/h). Oznacza to, że kobieta przekroczyła limit o okrągłe 100 km/h. 

Kiedy policja zatrzymała kierowcę, kobieta powiedziała że jechała tak szybko, ponieważ „pilnie potrzebuje do toalety”. Co gorsza, miała tymczasowe prawo jazdy i brak innej osoby w pojeździe. 

Zgodnie z brytyjskim prawem jej Mercedes został zatrzymany przez funkcjonariuszy, a kobieta będzie musiała zapłacić wysokie grzywny, aby móc wrócić na drogę. Nie wiemy, czy kobieta mówiła prawdę, ale nawet jeśli – przy każdym zjeździe znalazłaby jakąś toaletę. Możliwe, że Mercedes jechał tak szybko, że nie miała czasu o tym pomyśleć. 

Jaki ona miała plan?

A może pomyślała, że jej samochód jest na tyle szybko, że zdąży dojechać do domu i załatwić potrzebę w komfortowej toalecie? Mercedes-AMG G63 to naprawdę szybki wóz. 

Pod jego maską znajduje się 4-litrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem. Zapewnia moc 585 KM i moment obrotowy w wysokości 850 Nm. Wszystko to współpracuje z 9-stopniową automatyczną skrzynią biegów, przekazującą moc na wszystkie cztery koła. 

Przy w pełni otwartej przepustnicy sprint od 0 do 100 km/h zajmuje tylko 4,5 sekundy. Podczas gdy prędkość maksymalna ograniczona jest do 220 lub 240 km/h – w zależności od tego, czy wykupimy pakiet AMG Driver. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News