PILNE: Paliwo tańsze nawet o połowę!!! Polacy korzystają z tej genialnej promocji

PILNE: Paliwo tańsze nawet o połowę!!! Polacy korzystają z tej genialnej promocji

paliwo diesel benzyna ceny paliw cena ropa naftowa euro dolar

Podaj dalej

Wakacyjny okres sprzyja wysokim cenom na stacjach benzynowych. Paliwo kosztuje już blisko 6 złotych, a w niektórych miejscach nawet już przekroczyły tę barierę. A pamiętacie jeszcze czasy, gdy „psychologiczną barierą” nazywaliśmy cenę 5 złotych? Na szczęście są sposoby, aby zatankować paliwo dużo taniej – SPRAWDŹ TUTAJ. 

Tańsze paliwo – to możliwe!

Drogie paliwo, dużo podróży – tak w skrócie można opisać wakacyjny okres na naszych polskich drogach. Skoro popyt jest duży, to i ceny rosną. I tak w wielu miejscach musimy zapłacić za litr benzyny lub Diesla już prawie 6 złotych. 

Na szczęście są liczne promocje, które pozwolą obniżyć koszty tankowania. Polacy wciąż chętnie korzystają z tej promocji. Szczegóły możecie sprawdzić pod tym linkiem. 

Dlaczego warto z niej skorzystać? Po pierwsze – wielu kierowców wciąż ma na swoim samochodzie założone zimowe opony. To fatalny wybór nie tylko ze względu na bezpieczeństwo, ale także oszczędności. Gdy przyjdzie zima, wasze zimówki będą po prostu do wyrzucenia. Z tego powodu warto sięgnąć po opony wielosezonowe, a do tego zatankować paliwo niemal za darmo. 

Nie tylko ta promocja

Po drugie, właściwy stan opon poprawia spalanie, a co za tym idzie obniża ceny podróżowania. Przy cenach takich, jakie mamy obecnie na stacjach paliw, każdy 0,1 l/100 km może być ważny. Jeśli dużo jeździcie, oszczędności w skali roku będą naprawdę duże. 

Paliwo pod koniec wakacji powinno zacząć tanieć, ale zanim do tego dojdziemy, spalimy jeszcze sporo litrów w naszych bakach. Dlatego warto korzystać z wszelkich promocji przygotowanych przez sprzedawców. 

Liczne stacje benzynowe oferują też paliwa premium w cenie normalnych. To także dobry pomysł na poszukanie oszczędności – tego typu paliwo oferuje mniejsze spalanie i bardziej dba o silnik.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News