Paliwo jest już tak drogie, że nawet policja ma problem. Drogówka odkłada patrole, nie będzie kontroli

Paliwo jest już tak drogie, że nawet policja ma problem. Drogówka odkłada patrole, nie będzie kontroli

benyzna 95 paliwo

Podaj dalej

Paliwo jest już tak drogie, że nawet policja ma problem. Patrole drogówki pojadą tylko do najbardziej potrzebnych. Patrząc na podobne doniesienia, możemy dojść do wniosku, że sytuacja jest naprawdę poważna, czy wręcz rozpaczliwa. 

Paliwo za drogie nawet dla policji

paliwo ropa naftowa benzyna diesel
fot. freepik.com – lunopark

Paliwo jest coraz droższe praktycznie z dnia na dzień. Patrząc na podobne doniesienia, można dojść do wniosku, że kryzys jest naprawdę poważny. Mimo iż w USA paliwo wciąż jest dużo tańsze, niż u nas, zobaczcie co się dzieje. 

Michael Main, szeryf z Isabellą County, powiedział prasie, że rekordowo drogie paliwo wyczerpało jego budżet. Policja w tamtym regionie przechodzi na tryb awaryjny, zanim pojawią się nowe pieniądze. W tym czasie funkcjonariusze organów ścigania „powinni starać się rozwiązywać jak najwięcej spraw przez telefon”. 

Może to brzmieć jak żart, ale to prawda. Średnia cena benzyny w Michigan wzrosła w tym tygodniu do 5,21 dolarów za galon. W zeszłym tygodniu paliwo było o 50 centów tańsze. Choć to wciąż dużo lepsze ceny niż w Europie, gdzie podatki są dużo, dużo wyższe. Możemy jednak zrozumieć, dlaczego policja przechodzi w tryb eco. Zwłaszcza patrząc na policyjną flotę, wśród których znajdziemy m. in. Dodge’a Chargera Pursuit z 3,6-litrowym sześciocylindrowym silnikiem. Średnie spalanie takiego potwora to 11,2 l/100 km. 

paliwo plus pieniądze świadczenie
fot. freepik.com –
lucigerma

Ludzie nie są zachwyceni

Gmina zapewniła opinię publiczną, że „zastępcy szeryfa będą nadal patrolować wyznaczone obszary, a także odpowiadać na telefony z prośbą o ich obecność.” Funkcjonariusze organów ścigania będą odpowiadać na wszystko praktycznie przez telefon. Nic dziwnego, że ludzie nie są zachwyceni.

Można jednocześnie przypuszczać, że podobne działania będą podejmowane w całym Stanach Zjednoczonych, gdzie średnia cena przekroczyła już 5 dolarów za galon. W zeszłym roku paliwo było tam prawie 2 razy tańsze…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News