Opony zimowe. Polacy mogą otrzymać dużą dopłatę do ich zakupu - co trzeba zrobić?

Opony zimowe. Polacy mogą otrzymać dużą dopłatę do ich zakupu - co trzeba zrobić?

Opony zimowe. Polacy mogą otrzymać dużą dopłatę do ich zakupu – co trzeba zrobić?

Podaj dalej

Co prawda fala upałów, z którą mieliśmy do czynienia w lipcu, już dawno za nami, to jednak wciąż możemy cieszyć się z całkiem przyjemnej pogody. Mimo to, Polacy już myślą o nadchodzącej zimie i to nie tylko ze względu na sezon grzewczy. Z wyprzedzeniem warto bowiem kupić nie tylko węgiel, ale także… opony. Możecie dostać sporą dopłatę do ich zakupu.

Opony zimowe warto kupić już dziś

umyj brudne opony przed składowaniemjpg
www.freepik.com

O tym, jak ważne są opony zimowe, wie każdy kierowca. A przynajmniej powinien. To jedyny element łączący nasz samochód z nawierzchnią, a zatem jest kluczowy jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Mimo to, wielu kierowców wciąż bagatelizuje stan swojego ogumienia. 

Ciężko się jednak dziwić, skoro nawet przepisy nie regulują tego, jakie opony powinniśmy mieć założone w okresie zimowym. To wciąż zależy tylko od „dobrej woli” kierowcy, czy zdecyduje się założyć zimówki, czy może jednak będzie jeździł na letnich w styczniu. A takim zachowaniem narażamy na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale i innych uczestników ruchu. 

Wielkimi krokami zbliża się sezon na wymianę ogumienia, dlatego warto pomyśleć o nim już dziś. Tym bardziej, że na popularnym sklepie Oponeo dostępna jest promocja, dzięki której otrzymamy sporą dopłatę na zakup ogumienia. Wystarczy wejść w ten link i sprawdzić szczegóły. 

Za zakup ogumienia już dziś możemy otrzymać nawet 120 zł w formie karty przedpłaconej do wydania na stacji benzynowej. To bardzo atrakcyjna oferta dla każdego kierowcy – dzięki niej zatankujemy nawet 20 litrów paliwa za darmo. Pieniądze możemy wydać na każdej stacji benzynowej, która obsługuje płatności kartami MasterCard. 

Opony zimowe całoroczne Michelin Crossclimate 2
fot. Michelin

Jakie opony wchodzą w skład promocji?

Dopłatę w wysokości do 120 zł możemy otrzymać za zakup ogumienia firmy Michelin. Mamy do wyboru trzy rodzaje opon: CrossClimate 2, Alpin 6 oraz Pilot Alpin 5. Jak wybrać odpowiednie opony do naszego samochodu?

Opony CrossClimate 2 to ogumienie całoroczne (nie mylić z wielosezonowym), które jest dopuszczone do ruchu również w krajach, które wymagają w okresie zimowym opon… zimowych. To najlepsza opona dla większości kierowców, którzy większość czasu podróżują po mieście. W zimie, mimo mroźnych temperatur i opadów śniegu najczęściej i tak jeździmy „po czarnym”. Ogumienie to również najlepiej sprawdza się w sytuacjach częstych zmian warunków atmosferycznych. Pozwala też uniknąć bólu głowy związanego z doborem optymalnego terminu wymiany opon, a także kosztów związanych z przekładka. 

Pozostałe dwie opony to już prawdziwe zimówki z krwi i kości – pierwsza z nich, Alpin 6, nadaje się idealnie do samochodów osobowych, natomiast Pilot Alpin 5 powstała z myślą o mocniejszych samochodach ze sportowym zacięciem. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News