Ogromna aktualizacja Google Maps! Kierowco, jeździsz po mieście? Zmieni się niemal wszystko

Ogromna aktualizacja Google Maps! Kierowco, jeździsz po mieście? Zmieni się niemal wszystko

Podaj dalej

Google Maps to aplikacja nawigacyjna numer jeden na świecie. Amerykański gigant cały czas pracuje nad tym, aby zapewnić użytkownikom nowe możliwości. W zeszłym roku firma ogłosiła aktualizację szczegółów na poziomie ulic, które dostarczają więcej informacji o konkretnej lokalizacji. Wygląda na to, że pierwsi użytkownicy otrzymali właśnie ten update. 

Google Maps jeszcze bardziej dokładne

google maps

Mówiąc dokładniej, Londyn, Nowy Jork, San Francisco i Tokio otrzymały aktualizacje o wiele nowych szczegółów w Google Maps. Chodzi tu m. in. o dokładne wyskalowanie szerokości dróg, ścieżki, schody w parkach, chodniki, przejścia dla pieszych, pasy ruchu, czy wysepki dla pieszych. 

Google: – W niektórych miastach na całym świecie możesz teraz znaleźć w aplikacji szczegóły na poziomie ulic. M. in. takie tak przejścia dla pieszych, chodniki, czy szerokość drogi zgodna ze skalą. Te szczegóły pomogą ci dokładniej zbadać obszar i sporządzić plany przed trasą. Może to być szczególnie przydatne, jeśli poruszasz się pieszo, lub potrzebujesz ułatwień dostępu, takich jak na przykład wózki inwalidzkie czy dziecięce. 

Jak zauważyli użytkownicy, nie możesz zrobić nic, aby uzyskać tę aktualizację Google Maps szybciej od innych. Całość zasilana jest przez przełącznik po stronie serwera. Nawet jeśli korzystasz z najnowszych wersji aplikacji, stabilnych, lub beta, sam gigant musi włączyć odświeżone szczegóły map dla twojego urządzenia. 

google-maps

Kiedy w Polsce?

Nie musimy dodawać, że Google Maps planuje taką aktualizację dla większej liczby regionów na całym świecie. Wdrażanie odbywać się będzie stopniowo. Ilość pracy wymagana do zapewnienia tak dokładnych szczegółów jest oczywiście ogromna, więc może minąć trochę czasu, zanim mniejsze miasta będą miały takie same szczegóły jak wspomniane wyżej Londyn, czy Nowy Jork. 

W międzyczasie, Google pracuje nad udostępnieniem trybu samochodowego Google Maps większej liczbie użytkowników. Ta funkcja jest obecnie w fazie zapoznawczej w USA dla użytkowników Androida. Oczekuje się, że firma wyda dodatkowe ulepszenia i poszerzy dostępność do końca tego roku.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News