PILNE: Wyciekły zdjęcia zupełnie nowego Renault Megane!!! Samochód wygląda kosmicznie - i ta kierownica... [GALERIA]

PILNE: Wyciekły zdjęcia zupełnie nowego Renault Megane!!! Samochód wygląda kosmicznie - i ta kierownica... [GALERIA]

2022-Renault-Megane-E-4

Podaj dalej

W sieci pojawiły się pierwsze oficjalne zdjęcia nowego Renault Megane. To drugi, po ZOE, w pełni elektryczny pojazd francuskiej marki. Megane E-Tech Electric będzie miał swoją oficjalną premierę podczas rozpoczynającego się w poniedziałek Salonu Samochodowego w Monachium. 

Nowe elektryczne Renault

2022-Renault-Megane-E-4

Zelektryfikowane Renault Megane E-Tech to nieco mniej atrakcyjna wersja produkcyjna zeszłorocznego konceptu o nazwie Megane evasion. Jak widać, ma podobne proporcje do nowego crossovera Nissana Ariya, z którym dzieli tę samą platformę CMF-EV i elektryczny układ napędowy. 

Według hiszpańskiej gazety Forococheselectricos, która podzieliła się zdjęciami, Renault Megane E-Tech Electric początkowo będzie oferowany z zestawami akumulatorów 40 kW i 60 kW. Te ostatnie zapewniają maksymalny zasięg jazdy 470 km w cyklu WLTP. 

To o 20 kilometrów więcej, niż początkowo zapowiadało Renault. Francuski producent zapowiadał, że elektryczny silnik na przedniej osi wygeneruje 215 KM, ale na oficjalne informacje musimy jeszcze poczekać. 

2022-Renault-Megane-E-4

Czy będzie mocny silnik?

Renault nie powiedziało jeszcze, czy najmocniejszy układ napędowy z Nissana Ariya e-4ORCE, który zapewnia imponujące 389 KM i 443 Nm momentu, będzie dostępny w przyszłości. A jest on naprawdę wybitny, bo współpracując z akumulatorem o mocy 90 kW zapewnia zasięg 580 km i sprint od 0 do 100 km/h w 5,1 sekundy. 

Na zdjęciach widzimy po raz pierwszy nowe Renault Megane. Samochód naszpikowany jest technologią i ekranami. Wewnątrz mamy jednak fizyczne przyciski do sterowania dotykowego. Istnieją dwa osobne wyświetlacze. Jeden z nich na desce rozdzielczej, drugi przed kierowcą. Nie mogło też zabraknąć masywnego tabletu na konsoli środkowej, pod którym znajduje się niewielka tablica fizycznych przycisków. 

2022-Renault-Megane-E-4

W poniedziałek dowiemy się więcej

Warto zwrócić też uwagę na kwadratową kierownicę, która wydaje się być obecnie nowym trendem w świecie motoryzacji. Nowy Renault Megane E-Tech Electric trafi do sprzedaży wraz z obecnymi modelami hatchback i kombi z silnikami spalinowymi. Sprzedaż w Europie rozpocznie się w pierwszej połowie 2022 roku. 

Wszystkie szczegóły dotyczące nowego Renault Megane E-TECH poznamy w poniedziałek. Bądźcie czujni. 

2022-Renault-Megane-E-4

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News