Od marca nowy dodatek 5000 zł dla wielu polskich rodzin. Pieniądze wypłacane w trzech ratach na konto bankowe

Od marca nowy dodatek 5000 zł dla wielu polskich rodzin. Pieniądze wypłacane w trzech ratach na konto bankowe

zus-nowe-swiadczenie-3010zl

Podaj dalej

Od marca rusza nowy dodatek dla gospodarstw domowych, dzięki któremu będzie można pobrać nawet 5000 zł. Pieniądze na pomoc dla gospodarstw domowych borykających się z kryzysem kosztów utrzymania będą wypłacane w trzech transzach. Wielu Polaków będzie mogło ubiegać się o te pieniądze już tej wiosny. Całość kwoty będzie wypłacona w tym roku. 

Nowy dodatek dla wielu rodzin

dodatek pieniądze ciepło gaz
Pixabay

Ponad 8 milionów osób kwalifikuje się do nowego zastrzyku gotówki. Dodatek w wysokości 5000 zł będą mogli także pobierać Polacy mieszkający na wyspach. Gospodarstwa domowe w Anglii będą mogły tej wiosny ubiegać się o dodatek zależny od dochodów. 

Pieniądze będą wypłacane już na wiosnę bezpośrednio na konto bankowe wnioskodawców w trzech ratach. Będzie również oddzielna płatność w wysokości 700 zł dla niepełnosprawnych i dodatkowe 1500 zł dla ośmiu milionów emerytów oprócz płatności na paliwo zimowe. 

– To wszystko jest częścią pakietu o wartości 26 miliardów funtów na rok 2023 i kolejne. Wszystko po to, aby pomóc każdemu gospodarstwu domowemu w Wielkiej Brytanii w obliczu rosnących kosztów utrzymania – mówi minister Mobilności Społecznej. 

Dokładny termin zostanie podany wkrótce

maluch fiat 126p kupić sprzedać sprzedaż kupno samochód cena kwota
Pixabay

Ustawa o Ubezpieczeniu Społecznym została zatwierdzona przez posłów w zeszłym miesiącu. Potwierdza, że wsparcie będzie miało „ten sam zestaw kwalifikujących się świadczeń co poprzednio”. 

Ustawa trafi teraz do dalszych prac w parlamencie. Dokładne daty wsparcia zostaną ujawnione dopiero w chwili, gdy program się rozpocznie. Wszystko w celu powstrzymania przestępców przed oszukaniem systemu i wykorzystaniem wsparcia. 

Rząd stwierdził, że takie podejście „ograniczy możliwość oszustwa”, podczas gdy Sekretarz ds. Pracy i Emerytur Mel Stride dodał: „Nadal zdajemy sobie sprawę, że pomimo ulgi, jaką (zmniejszenie inflacji) zapewni milionom w całym kraju, nadal musimy zapewnić dalsze płatności alimentacyjne”.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News