Od marca duża podwyżka cen za piwo. Najbardziej popularne browary podnoszą ceny

Od marca duża podwyżka cen za piwo. Najbardziej popularne browary podnoszą ceny

piwo-podrozeje

Podaj dalej

Od marca czekają nas duże podwyżki cen za piwo. Ten popularny w naszym kraju napój nie jest w stanie uciec przed wszechobecną drożyzną. Eksplozja kosztów energii i surowców nie była do przewidzenia w takim stopniu, dlatego producenci browarów muszą podnieść ceny. O ile więcej zapłacimy za piwo od marca?

Piwo będzie droższe na wiosnę

alkohol promile samochód prowadzenie ile czekać wypić odczekać
fot. pixabay

Tegoroczna wiosna może być bolesna dla wielu miłośników browaru. Piwo bowiem znacznie podrożeje – również w naszym kraju. 

Polacy co raz chętniej sięgają po piwa kratowe, czy zagraniczne piwa sprowadzane z Czech czy Niemiec. Niestety, ale ten trunek nie ustrzegł się podwyżek spowodowanych drogą energią i surowcami. 

Krombacher, jeden z największych niemieckich browarów zapowiedział, że jego piwo od marca podrożeje. Podwyżka będzie dotyczyła wszystkich rodzajów piwa. Skrzynka piwa (20 butelek) ma podrożeć o około 1 euro, czyli mniej więcej 20 groszy na piwie. Jeśli jednak będziemy kupować je importowane w Polsce, różnica ta z pewnością będzie większa. 

Nie pierwszy i nie ostatni browar z podwyżkami

piwo-podrozeje
fot. freepik

Krombacher nie jest pierwszym niemieckim browarem, który podniósł ceny. Na początku roku na taki ruch zdecydował się także największy producent piwa w Niemczech – Grupa Radeberger. 

Ostatnia podwyżka cen piwa produkowanego przez Krombachera miała miejsce w kwietniu 2022 roku. Według rankingu magazynu rynku napojów „Inside” Krombacher jest od lat najczęściej pijaną marką piwa w Niemczech. 

Nie jest jednak jasne, w jakim stopniu detaliczni giganci zaakceptują podwyżki cen i przerzucą je na konsumentów. Detaliści sprzedają dużą część dużych marek Pilsner w cotygodniowych wyprzedażach. Piwo często zajmuje ważne miejsce w broszurach reklamowych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News