Od 6 listopada nowy dodatek na ogrzewanie. Mieszkańcy dostaną 3600 zł na całą zimę

Od 6 listopada nowy dodatek na ogrzewanie. Mieszkańcy dostaną 3600 zł na całą zimę

dodatek w pazdzierniku

Podaj dalej

Choć za oknami wciąż jest ciepło i słonecznie, nie możemy zapominać, że okres grzewczy jest już tuż za rogiem. Jak się okazuje, dla wielu będzie on dużo bardziej ciepły, niż mogłoby się spodziewać. Nowy dodatek dla ogrzewających swoje mieszkania zacznie pojawiać się już 6 listopada. A odbiorcy na całą zimę otrzymają grubo ponad 3000 złotych. 

Nowy dodatek na zimę

pieniądze dodatek dodatkowe
fot. freepik

Średnie rachunki za mieszkanie, ogrzewanie, gaz, czy prąd w ostatnich miesiącach znacząco wzrosły. To, przy wszechobecnej inflacji i drożyźnie oznacza, że wiele rodzin próbuje wiązać koniec z końcem, z miesiąca na miesiąc. Nowy dodatek znacząco poprawi ich sytuację tej zimy. 

Dostawca energii Flogas właśnie poinformował, że obniży ceny gazu i energii elektrycznej aż o 30%. To największa obniżka ogłoszona dotychczas przez przedsiębiorstwa energetyczne. Taki dodatek sprawi, że w kieszeniach odbiorców tych paliw zostanie ponad 3000 złotych. 

Flogas to firma posiadająca około 70 000 odbiorców indywidualnych w zakresie energii elektrycznej i gazu. Nowy dodatek finansowy wejdzie w życie z dniem 6 listopada. 

dodatek na dziecko 500 800 + plus
fot. freepik

Sean O’Loughlin, dyrektor generalny Flogas Energy, powiedział, że wraz ze zbliżaniem się zimy firma z przyjemnością ogłasza obniżkę o 30% standardowych stawek jednostkowych. Oraz opłat stałych za gaz i energię elektryczną.

Ceny idą w dół

„Chociaż hurtowe rynki energii pozostają nieprzewidywalne, w ostatnim czasie zaobserwowaliśmy uspokojenie zmienności, co pozwala nam na dokonanie tych obniżek” – stwierdził. „Chociaż nasi klienci z zadowoleniem przyjmą te obniżki, mamy świadomość, że wielu z nich jest narażonych na ciągły wzrost kosztów utrzymania. Nasze zespoły obsługi klienta są gotowe porozmawiać z każdym klientem, który ma trudności z opłaceniem rachunku za energię. Lub szuka innych możliwości zaoszczędzenia pieniędzy”

pieniądze dodatek dodatkowe
fot. freepik.com – welcomia

Nie tylko Flogas obniża ceny w Irlandii. PrepayPower poinformował wczoraj, że obniży ceny energii elektrycznej i gazu o około 13%. Inni główni dostawcy obniżyli w ostatnich tygodniach ceny o 10–20%.

Podczas spotkania z premierem Leo Varadkarem i ministrem energii Eamonem Ryanem, które odbyło się na początku tygodnia, czterem głównym przedsiębiorstwom energetycznym powiedziano, że muszą pójść dalej w zakresie obniżek cen. Obydwaj ministrowie spotkali się z czterema największymi dostawcami – Electric Ireland, SSE Electricity, Bord Gáis i Energia.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News