Od 25 kwietnia nowy dodatek finansowy dla rodzin. Wielu Polaków otrzyma 4700 zł w kilku ratach na konto

Od 25 kwietnia nowy dodatek finansowy dla rodzin. Wielu Polaków otrzyma 4700 zł w kilku ratach na konto

pieniądze dodatek rodzice dziecko

Podaj dalej

Tysiące rodzin otrzyma nowy dodatek finansowy. To wsparcie związane z rosnącymi kosztami życia, które wyniesie nawet 4700 złotych. Pieniądze będą wypłacane bezpośrednio na konto, a uprawnieni do nowego dofinansowania będą mogli wydać je na cokolwiek. Co ważne, pełna suma zostanie podzielona na 3 raty i trafi bezpośrednio na konta bankowe tysięcy rodzin. 

Nowy dodatek to wsparcie w trudnych czasach

dodatek pieniądze emerytura
fot. freepik

W dzisiejszych czasach co raz więcej ludzi ma ogromne problemy aby wiązać koniec z końcem. Rosnące ceny jedzenia, energii, czy dużo wyższe niż przed rokiem kredyty oznaczają problemy z domowym budżetem. Dlatego też rządzący w wielu krajach oferują swoim obywatelom dodatek finansowy.

Dziś możemy otrzymać go praktycznie na wszystko i z jednej strony ciężko się dziwić, gdy ludzie nie mają pieniędzy na podstawowe wydatki. Z drugiej jednak ciężko oprzeć się wrażeniu, że tylko napędza to już bardzo wysoką inflację. Ale dodatki wciąż istnieją i mają się dobrze. 

Już niebawem urząd rozpocznie wypłaty pierwszej z trzech rat. To dodatek wypłacany osobom ubiegającym się o ulgi podatkowe i inne świadczenia Departamentu Pracy i Emerytur. Polacy mieszkający na wyspach w Wielkiej Brytanii, których wciąż jest bardzo dużo, w pierwszej „transzy” otrzymają w pierwszej racie nieco ponad 1500 złotych. 

Pieniądze wypłacane w trzech ratach już od kwietnia

dodatek pieniądze emerytura
fot. freepik.com

Łącznie kwalifikujący się otrzymają 4700 złotych w latach 2023-2024. Kolejne płatności zostaną dokonane jesienią i wiosną przyszłego roku. Większość odbiorców otrzyma dodatek finansowy automatycznie na swoje konta bankowe między 2 a 9 maja. 

Jednak osoby korzystające ze świadczeń Departamentu Pracy i emerytur będą mogły uzyskać dostęp do funduszy nieco wcześniej, bo już między 25 kwietnia a 17 maja. Co ważne, uprawnieni do nowego dofinansowania otrzymają pieniądze automatycznie, więc tak naprawdę nie muszą składać żadnych wniosków. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News