Od 15 marca nowy dodatek energetyczny w wysokości 900 zł. Pieniądze można wydać na cokolwiek

Od 15 marca nowy dodatek energetyczny w wysokości 900 zł. Pieniądze można wydać na cokolwiek

Polacy dodatek energia opłaty dodatek na PALIWO gaz ziemny

Podaj dalej

Od 15 marca ruszają zapisy na dodatek energetyczny w wysokości 900 zł. Jednorazowy dodatek będzie przysługiwał prawie 3,5 miliona osób, ale wsparcia nie dostaną one z automatu. Należy wcześniej wypisać wniosek na platformie online. Dodatek energetyczny nie podlega opodatkowaniu i nie jest wliczany do świadczeń związanych z dochodem ani do składek na ubezpieczenie społeczne.

Nowy dodatek energetyczny od 15 marca

ZUS - dodatek 250 zł do emerytury
fot. freepik.com – roman-

Studenci już wkrótce będą mogli złożyć wniosek o dodatkowe 900 zł, które pokryją różnice w droższej energii.

Jesteśmy coraz bliżej pierwszych wypłat. I to jest bardzo ważne, bo młodzi ludzie na to czekają. Dlatego dzisiaj rozpoczyna się nasza kampania informacyjna, gdzie wyjaśniamy, jak można dostać dodatkowe 900 zł – wyjaśnia federalna minister edukacji w Niemczech. 

Studiujący w Niemczech mogą zatem zapisać się na dodatek w wysokości 900 zł, który pokrywa różnicę w droższej energii. Do pieniędzy uprawnieni są wszyscy, którzy w dniu 1 grudnia 2022 roku byli zapisani na studia wyższe w Niemczech. Lub byli uczniami klas technikum lub szkoły zawodowej.

Nowe ograniczenie prędkości na drogach krajowych. Poza miastem pojedziemy wolniej niż obecnie

Pieniądze można wydać na cokolwiek

prąd węgiel kryzys upadłość firma zamknięta zamknięte

To prawie 3,5 miliona uczniów i studentów, którzy mogą skorzystać z „ryczałtowej” ceny energii. Wspomniany dodatek nie podlega opodatkowaniu. Nie należy go uwzględniać w przypadku świadczeń uzależnionych od dochodów i świadczeń społecznych ani składek na ubezpieczenie społeczne. 

Rządy federalne i stanowe wspólnie opracowały cyfrową platformę aplikacji, za pośrednictwem której można złożyć wniosek. Koszty tego ponosi rząd federalny. Platforma aplikacyjna została uruchomiona w drugiej połowie lutego. 

Kraje związkowe są odpowiedzialne za płatności. Każdy z krajów związkowych jest odpowiedzialny za stworzenie podstawy prawnej i warunków wstępnych do ubiegania się o pieniądze i ich wypłaty. Ogólnokrajowy jednolity wniosek o wypłatę 200 euro będzie dostępny od 15 marca.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News