Od 1 sierpnia duże zmiany w ZUS! Polacy zaoszczędzą co miesiąc bardzo dużo pieniędzy

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ma bardzo dobre informacje dla setek tysięcy Polaków. Będą oni mogli oszczędzać na koncie ZUS przez okrągłe 12 miesięcy dłużej, a chodzi naprawdę o niemałe pieniądze. Nowe przepisy wchodzą od życia dzisiaj, a ci których dotyczą, zyskają w portfelach niemałą sumę. 

zus-nowe-doplaty
Podaj dalej

Dobre informacje od ZUS

doplaty juz nie na węgiel
fot. freepik

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą i jesteś z tego tytułu zgłoszony do ubezpieczenia w 2023 roku, możesz odetchnąć z ulgą. Od 1 sierpnia 2023 roku będziesz mógł bowiem przedłużyć ulgę „małego ZUS plus” o dodatkowe 12 miesięcy. To oznacza, że wciąż dla setek tysięcy Polaków prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej będzie bardzo opłacalne. 

Jeśli okres ulgi, który do tej pory trwał 36 miesięcy, nie skończył się dla ciebie do sierpnia 2023 roku, zaoszczędzisz z ZUS dużo pieniędzy. Dodatkowe 12 miesięcy zostanie ci automatycznie doliczone. 

W okresie, w którym będziesz korzystać z „małego ZUS plus” możesz w poszczególnych miesiącach opłacać składki na ubezpieczenia od podstawy wymiaru ustalonej zgodnie z podanymi wcześniej zasadami bądź od kwoty wyższej. 

Nowe przepisy wydłużają ulgę o 12 miesięcy

zus dobry start
ZUS/ Twitter

Wysokość kwoty, od której opłacasz składki ma wpływ na wysokość przysługujących Ci świadczeń z ubezpieczeń społecznych. W tym zasiłek chorobowy, zasiłek opiekuńczy, zasiłek macierzyński. Jednakże, zrezygnować z ZUS plus możemy w każdej chwili, a więc także od dni nabycia do niego prawa. 

Wydaje się jednak, że jest to program bardzo opłacalny przede wszystkim dla działalności przynoszących mniejsze zyski. W czasach, gdy wszystko jest bardzo drogie i musimy szukać wszędzie oszczędności… Jest to sposób na to, aby w naszych portfelach zostało „doraźnie” więcej pieniędzy. 

Nowe przepisy wprowadzone od 1 sierpnia oznaczają, że przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z ulgi nie przez 36 miesięcy, jak wcześniej, a przez 48. 

 

Przeczytaj również