Nowy dodatek od 1 lipca dla wszystkich Polaków. Otrzymamy 590 zł miesięcznie na łatanie domowego budżetu

Nowy dodatek od 1 lipca dla wszystkich Polaków. Otrzymamy 590 zł miesięcznie na łatanie domowego budżetu

dodatek mieszkanie

Podaj dalej

Nowy dodatek od 1 lipca będzie oznaczał, że sytuacja finansowa wielu Polaków ulegnie znacznej poprawie. Dodatkowe 590 zł miesięcznie to kwota, która pozwoli wielu z nam odetchnąć choć odrobinę od wszechobecnej drożyzny i inflacji. Do dodatkowych pieniędzy będą uprawnieni wszyscy pracujący Polacy. 

Nowy dodatek finansowy dla pracujących

dodatek pieniadze swiadczenia pieniezne
Pixabay

Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg przypomniała wczoraj, że od 1 lipca w naszym kraju wchodzi nowy dodatek do podstawowej pensji. Oznacza to, że wszyscy pracujący od pierwszego dnia wakacji będą co miesiąc dostawać dużo więcej pieniędzy. 

Nowa płaca minimalna wchodzi w życie z dniem 1 lipca 2023 roku, a wszyscy pracujący Polacy otrzymają miesięcznie minimum 3600 zł brutto. – Wprowadziliśmy stawkę godzinową, płaca minimalna od 1 lipca br. wzrośnie do 3600 zł. Jest program „Stabilna praca – silna rodzina”. To wieloaspektowe wsparcie rodzin jest bardzo ważne – mówi Marlena Maląg.

Niedziela była bardzo intensywnym dniem jeśli chodzi o finanse polskich rodzin. Podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie Jarosław Kaczyński zapowiedział także waloryzację programu 500+. Ponadto, prezes PiS zapowiedział także zniesienie opłat na państwowych autostradach. Oraz wprowadzenie darmowych leków dla dzieci, młodzieży i osób powyżej 65 roku życia. 

Zmienia się także Kodeks Pracy

bon 2500 zł 2023 rok
fot. freepik.com – mrshing08

W kodeksie pracy już wprowadzonych zostało wiele zmian, a Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej zwraca uwagę na wagę łączenia życia rodzinnego z życiem służbowym. 

Marlena Maląg: – Bardzo ważne jest łączenie pracy zawodowej z życiem rodzinnym. Wprowadziliśmy zmiany w Kodeksie Pracy, na stałe pracę zdalną, wydłużyliśmy urlop rodzicielski o dodatkowe 9 tygodni. To są także zmiany dotyczące stabilizacji zatrudnienia. Polityka prorodzinna musi być konsekwentna i długofalowa, młodzi ludzie muszą wiedzieć na co mogą liczyć ze strony państwa. Inwestycja w rodzinę to inwestycja w przyszłość.

Nowy dodatek do podstawowej pensji jest jednym z kolejnych działań, które mają poprawić sytuację materialną polskich rodzin. Jeśli weźmiemy pod uwagę wypłatę netto, będzie to podwyżka o 590 zł względem roku 2022.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News