Od 1 lipca nowy dodatek dla Polaków! Dostaniemy po 590 zł miesięcznie do wydania na cokolwiek

Od 1 lipca nowy dodatek dla Polaków! Dostaniemy po 590 zł miesięcznie do wydania na cokolwiek

Nowy dodatek od 22 maja

Podaj dalej

Nowy dodatek dla wszystkich Polaków zapowiadany jeszcze w maju jest już za rogiem. Od 1 lipca sytuacja wielu Polaków będzie mogła ulec znacznej poprawie. 590 zł miesięcznie to kwota, która pomoże odetchnąć, nawet nie jeśli pełną piersią, to choć częściowo. Dodatek finansowy będą mogli pobierać wszyscy pracujący Polacy. 

Nowy dodatek już od lipca

800 plus 500 dodatek świadczenie na dzieci
fot. freepik.com – roman-

Od 1 lipca w Polsce wchodzi nowy dodatek do podstawowej pensji. Oznacza to, że wraz z początkiem wakacji wszyscy pracujący będą dostawać więcej pieniędzy. 

To bowiem kolejna podwyżka płacy minimalnej – od 1 lipca 2023 roku wszyscy pracujący Polacy otrzymają miesięcznie minimum 3600 zł brutto. 

Rząd stawia na rodzinę

800 plus 500 dodatek świadczenie na dzieci
fot. freepik.com – roman-

Marlena Maląg, Minister Rodziny i Polityki Społecznej: – Wprowadziliśmy stawkę godzinową, płaca minimalna od 1 lipca br. wzrośnie do 3600 zł. Jest program „Stabilna praca – silna rodzina”. To wieloaspektowe wsparcie rodzin jest bardzo ważne. Bardzo ważne jest łączenie pracy zawodowej z życiem rodzinnym. Wprowadziliśmy zmiany w Kodeksie Pracy, na stałe pracę zdalną, wydłużyliśmy urlop rodzicielski o dodatkowe 9 tygodni. To są także zmiany dotyczące stabilizacji zatrudnienia. Polityka prorodzinna musi być konsekwentna i długofalowa, młodzi ludzie muszą wiedzieć na co mogą liczyć ze strony państwa. Inwestycja w rodzinę to inwestycja w przyszłość.

Nowy dodatek do podstawowej pensji jest zatem kolejnym z działać mających na celu poprawić sytuację polskich rodzin. Biorąc pod uwagę netto, dla minimalnej wypłaty podwyżka wyniesie aż 590 złotych. W czasach, gdy za wszystko płacimy horrendalnie dużo, takie pieniądze często mogą być nie do przecenienia. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News