Obłędne liczby Audi RS6 Avant stuningowanego przez Mansory. Koło tego kombi nie przejdziesz obojętnie

Niemieckiego tunera Mansory można kochać lub nienawidzić i nie będziemy ukrywać, że my raczej należymy do tej drugiej kategorii. Musimy jednak przyznać z ręką na sercu, że obok żadnego z ich projektów nie można przejść obojętnie. 

Obłędne liczby Audi RS6 Avant stuningowanego przez Mansory. Koło tego kombi nie przejdziesz obojętnie
Podaj dalej

Samochody przygotowane przez Mansory mogą budzić nienawiść lub zachwyt, ale nigdy nudę. W tym przypadku popularny tuner wziął się za ulubieńca Internetu – Audi RS6 Avant. Superwagon z Ingolstadt jest jednym z niewielu samochodów, które uwielbiają wszyscy. Nie mamy jednak pewności, że tak samo będzie z tym projektem. 

Mansory chciało zaprezentować ten pojazd na targach Geneva International Motor Show, ale jak wszyscy wiemy te zostały odwołane. Możemy więc podziwiać samochód na zdjęciach, które trafiły do sieci. 

Modyfikacje, na jakie zdecydowało się Mansory to m. in. mało widoczny poszerzający body kit, czy dziwnie ukształtowane końcówki wydechu. O ile nadwozie sprawia wrażenie niemal fabrycznego, tak wydech jest nie do pomylenia z tymi od Audi… Największe końcówki w historii Audi Sport RS, jakie zostały zamontowane w fabryce, zostały zastąpione jeszcze większymi. Te od Mansory z pewnością widoczne są z Księżyca. 

Orange is the new black

Idąc dalej trafimy na duże otwory wentylacyjne na masce silnika, zmodyfikowany przedni spojler i masywne listwy progowe oraz duży spojler dachowy z tyłu. Mansory naprawdę nie przebierało w środkach dekorując Audi RS6 Avant. Na maskę trafiły również pomarańczowe ozdobne paski, a 22-calowe koła mają podobny kolor po swojej wewnętrznej stronie. Tę samą barwę znajdziemy też na pasach bezpieczeństwa, matach podłogowych, desce rozdzielczej i podłokietnikach na drzwiach. 

Rzecz jasna nie byłby to kompletny pakiet, gdyby Mansory nie wprowadziło również zmian pod maską wyczynowego kombi. Mansory postanowiło więc pobawić się trochę 4-litrowym podwójnie doładowanym motorem. Potężne V8 z wartości 600 KM i 800 Nm wypluwa teraz 730 KM i okrągłe 100 Nm momentu obrotowego. 

Dodatkowa moc pozwala rozpędzić Audi RS6 Avant do 100 km/h o 0,4 sekundy szybciej – w czasie 3,2 sek. Choć prędkość maksymalna pakietu Mansory nie została wspomniana, to z całą pewnością będzie wyższa niż standardowe 305 km/h.

Przeczytaj również