PILNE: Obajtek zapowiedział właśnie kolejną obniżkę cen paliw w Polsce! Benzyna i Diesel wkrótce dużo taniej

PILNE: Obajtek zapowiedział właśnie kolejną obniżkę cen paliw w Polsce! Benzyna i Diesel wkrótce dużo taniej

daniel-obajtek-paliwo-obnizka-benzyna-diesel

Podaj dalej

16 marca Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek zapowiedział kolejną obniżkę na stacjach benzynowych. Paliwo, zarówno benzyna, jak i Diesel, będą jeszcze tańsze. Od kiedy będzie obowiązywać obniżona cena? I jak będzie ona dokładnie działać?

Benzyna i Diesel z kolejnymi obniżkami

Od 14 marca diesel i benzyna w Polsce dużo taniej
fot. freepik.com – plusonevector

Ceny paliw wciąż są na bardzo wysokim poziomie mimo starań rządu i Prezesa PKN Orlen, Daniela Obajtka. Ten zapowiedział dziś kolejną już w tym tygodniu obniżkę cen paliw. Benzyna i Diesel z kolejnymi spadkami cen. 

Daniel Obajtek:Reagujemy na zmiany rynkowe i po raz kolejny w tym tygodniu obniżamy ceny paliw na naszych stacjach. Ceny ON spadają o 20 gr/l do średniego poziomu 7,35 zł, a benzyny o 14 gr/l do średniego poziomu 6,64 zł. Działamy aktywnie, aby ceny paliw w Polsce nadal były najniższe w Europie.

Prezes PKN Orlen poniższe oświadczenie zamieścił dziś, tj. w środę 16 marca na portalu Twitter. Możemy więc spodziewać się, że obniżka o których mowa wejdzie w życie już niebawem. 

Kiedy powrót do normalności?

benzyna diesel paliwo
fot. freepik.pl

To wciąż nie są ceny sprzed rozpoczęcia wojny w Ukrainie, jednak na ten moment nie możemy spodziewać się, że paliwo nagle zacznie kosztować po 5 zł/litr, jak jeszcze kilka tygodni temu. Trzeba przyznać, że nasz rząd – podobnie jak rządy innych europejskich państw – robi co może, aby ulżyć nieco kierowcom na stacjach. 

Nie zmienia to faktu, że kierowcy mogą spodziewać się w kolejnych dniach następnych obniżek cen. Stabilizacja cen ropy i dolara oznaczają, że paliwo – zarówno benzyna jak i Diesel – po nadchodzącym weekendzie mogą być jeszcze tańsze. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News