Nowy Volkswagen Golf R miażdży niemiecką autobahnę. Zobacz kosmiczne przyspieszenie do 290 km/h! [WIDEO]

Nowy Volkswagen Golf R miażdży niemiecką autobahnę. Zobacz kosmiczne przyspieszenie do 290 km/h! [WIDEO]

volkswagen-golf-r-autobahna

Podaj dalej

Nowy Volkswagen Golf R nie przestaje zachwycać. YouTuber z kanału Automann-TV miał na tyle szczęścia, że jako jeden z pierwszych mógł sprawdzić nowego hot hatcha na niemieckiej autobahnie. Całkowicie nowy model rozwija 315 KM i dysponuje momentem obrotowym w wysokości 420 Nm. 

Nowy Volkswagen zachwyca osiągami

2022-volkswagen-golf-r-hits-62-mph-in-44s-shows-impressive-acceleration-153241_1

YouTuber oprócz sprawdzenia maksymalnej prędkości wykonał także test przyspieszenia od 0 do 100 km/h. Udało mu się osiągnąć tę prędkość w zaledwie 4,09 sekundy! Następnie jego Volkswagen uderzył w autostradę, rozwijając prędkość 289 km/h! To jest naprawdę szybki hot hatch. 

Elektronicznie ograniczona prędkość oznacza, że samochód mógłby poruszać się jeszcze szybciej, jeśli tylko ktoś zdecyduje się na zdjęcie „kagańca”. Ale umówmy się, 289 km/h jest już wystarczająco imponujące. 

Volkswagen Golf po raz pierwszy zjechał z linii montażowe w 1974 roku i od tego czasu osiąga pasmo sukcesów. VW sprzedał ponad 35 milionów egzemplarzy tego samochodu, choć – co ciekawe – w zeszłym roku najbardziej popularnym modlem niemieckiego producenta był Tiguan. 

Nowy Volkswagen Golf R

Więcej mocy

Nowy Golf dostępny jest z 6-biegowym manualem, lub 7-stopniowym automatem. Jego silnik osiąga 315 KM i ma moment w wysokości 420 Nm. 

Podczas przejazdu na niemieckiej autobahnie Golf wyposażony był w opony letnie. Jeszcze w grudniu obserwowaliśmy podobne przejazdy na zimowych oponach, na wilgotnym torze i wyniki nie były tak oszałamiające. Nie tak dawno nowy Volkswagen został sprawdzony przez innego YouTubera na hamowni i okazało się, że samochód generuje o 20 KM więcej niż twierdzi Volkswagen. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News