PILNE: Nowy tani SUV od Renault na pełnym wypasie. Topowa wersja kosztuje tylko 18 tys. złotych! [ZDJĘCIA]

PILNE: Nowy tani SUV od Renault na pełnym wypasie. Topowa wersja kosztuje tylko 18 tys. złotych! [ZDJĘCIA]

suv-renault-kwid

Podaj dalej

Zupełnie nowy SUV od Renault w został zaprezentowany w topowej wersji, a naszą uwagę przykuwa głównie jego cena. Kompaktowy SUV w odświeżonej, zmienionej wersji za kilka dni zostanie wprowadzony na rynek – samochód jest lepiej wyposażony i ma dużo więcej technologii. Ale ta cena… 

Nowy SUV za pół-darmo

suv-renault-kwid

Po nieco ponad czterech latach obecności na rynkach indyjskim, czy brazylijskim, Renault Kwid otrzyma ważne aktualizacje. Długo wyczekiwana zmiana stylizacji będzie zaprezentowana za kilka dni, a marka już zaczyna dopracowywać pierwsze szczegóły. W zwiastunie wydanym we wtorek 11 stycznia Renault pokazuje topową wersję Outsider. SUV otrzyma teraz w Brazylii wygląd inspirowany indyjskim liftingiem. Ale jakim cudem będzie tak tani?

Zgodnie z oczekiwaniami, przód ma dzielone reflektory ze światłami do jazdy dziennej LED na górze i jedną główną soczewką poniżej. Ponadto, przedni zderzak jest całkowicie przebudowany i ma nowy wlot powietrza na dole. Zmieniła się również przednia osłona chłodnicy, w której zastosowano nowe zaokrąglenia i chromowane akcenty. Z boku wyróżniają się obręcze kół ze stopów lekkich z diamentowym wykończeniem, dostępne wyłącznie w tej wersji. 

suv-renault-kwid

Tył nie został jeszcze ujawniony przez markę, ale na pewno możemy spodziewać się tam przeprojektowanego zderzaku, czy reflektorów typu LED. W kabinie na liście nowości znalazło się centrum multimedialne z powiększonym ekranem 8-calowym oraz klaster z elementami cyfrowymi połączonymi z analogowymi przyciskami. Kierownica otrzymała trzecią „szprychę” i przyciski do sterowania dźwiękiem. 

Renault chce walczyć z Fiatem

suv-renault-kwid

Pod maską wszystko wskazuje na to, że SUV zamieni dotychczasowy silnik 1.0 70 KM na silnik 1.0 SCe o mocy 82 KM. Ale to dobrze znana jednostka wypożyczona od kuzyna Dacii Sandero. Ponadto, samochód uzyska skrzynię biegów ze zmodyfikowanymi przełożeniami i zoptymalizowaną konfiguracją. 

Premiera samochodu odbędzie się 20 lutego, a Renault chce być jeszcze bardziej konkurencyjne z Fiatem Mobi. Obecna cena samochodu w podstawowej wersji wynosi 15 000 zł. Ponadto, możemy spodziewać się, że cena zaktualizowanego modelu w topowej wersji nie przekroczy 18 000 zł. Ale patrząc na ceny europejskie… To jak za darmo. 

suv-renault-kwid

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News