Nowy podatek już od 2021 roku! Ogromne podwyżki dla wszystkich kierowców. "To będzie prawdziwy szok"

Nowy podatek już od 2021 roku! Ogromne podwyżki dla wszystkich kierowców. "To będzie prawdziwy szok"

Nowy podatek już od 2021 roku! Ogromne podwyżki dla wszystkich kierowców. „To będzie prawdziwy szok”

Podaj dalej

Wszyscy czekamy z niecierpliwością, aż rok 2020 dobiegnie końca. Okazuje się jednak, że wejście w 2021 może wcale nie być takie radosne dla części kierowców. Nowe przepisy dotkną nie tylko kierowców samochodów napędzanych silnikami benzynowymi i typu Diesel, ale także hybrydowych i elektrycznych. 

Nie tylko Diesel i benzyna

Wielu kierowców poruszających się po szwedzkich drogach czeka prawdziwy szok podatkowy. I to nie tylko tych, którzy utknęli w erze kamienia łupanego ze swoimi benzynami czy silnikami typu Diesel. 

Od 2021 roku droższe będzie posiadanie hybrydowego i elektrycznego samochodu jako służbówka. Każdy, kto jeździ samochodem hybrydowym lub elektrycznym typu plug-in, który jest zarejestrowany na firmę, do tej pory mógł liczyć na zniżkę 4 400 zł rocznie. Począwszy od nowego roku zwrot podatku znika, a sam podatek wzrasta o około 200 zł miesięcznie. Dotknie on także tych samochodów, które są już zarejestrowane. 

Liczba samochodów służbowych cały czas rosła, ze względu na ulgi. Od 2021 roku wzrost kosztów związanych z utrzymaniem samochodu będzie wynosił od 35 do 90%. Według rządzących ma to na celu wyrównanie warunków między posiadaniem samochodu służbowego i prywatnego. Nowe przepisy nie będą jednak miały wpływu na samochody wprowadzone do użytku przed 1 lipca. 

TAK TANIO JESZCZE NIE BYŁO! ŚWIETNE PROMOCJE NA OPONY

v8-tdi-diesel-audi

Nowy podatek dotknie głównie najtańsze samochody

Największy wzrost obejmie najtańsze samochody elektryczne, takie jak Volkswagen ID.3 i Renault Zoe. W ich przypadku wzrosty wyniosą od 83 do 93% w porównaniu do dnia dzisiejszego.

Nowe przepisy mają zwiększyć dochody podatkowe o około 65 mln złotych w samym tylko 2021 roku. Dla przeciętnego posiadacza samochodu będzie oznaczać to wzrost o nieco ponad 4000 zł rocznie! 

Nawet ci, którzy zamierzają kupić nowy samochód z silnikiem benzynowym lub typu Diesel, muszą zmierzyć się ze znaczną podwyżką podatków. Od 1 kwietnia podatek dla samochodów benzynowych i Diesla zostanie podniesiony po raz trzeci w ciągu niespełna trzech lat. 

VW ID.3

Najlepiej sprzedający się szwedzki samochód, Volvo V60, będzie droższe o 2000 zł. Jednak, nawet mniejszy samochód, taki jak Volkswagen Golf TSI, będzie droższy o ponad 40%! 

TAK TANIO JESZCZE NIE BYŁO! ŚWIETNE PROMOCJE NA OPONY

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News