PILNE: Nowy mandat w taryfikatorze. Za brak tego wpisu dostaniesz nawet 13 000 zł kary!

PILNE: Nowy mandat w taryfikatorze. Za brak tego wpisu dostaniesz nawet 13 000 zł kary!

mandat karny policja

Podaj dalej

Kierowcy nie posiadający jednej pieczątki w dowodzie rejestracyjnym będą ryzykować ogromny mandat i 3 punkty karne dopisane do ich konta. Eksperci przewidują znaczny wzrost liczby przeglądów rejestracyjnych, co będzie generowało spore problemy. 

Nowy mandat dla kierowców

kierowcy zapłacą mandat

Brytyjscy kierowcy otrzymali ostrzeżenie o przeglądach technicznych. Jeśli ich samochód nie będzie miał ważnego wpisu w dowodzie rejestracyjnym, czeka ich duży mandat. Z tego względu będą musieli rezerwować terminy u diagnostów, ponieważ presja pandemii nie opuszcza również ich. 

Agencja ds. Standardów Kierowców i Pojazdów (DVSA) przyznała w zeszłym roku 6-miesięczne przedłużenie ważności przeglądów technicznych z powodu pandemii. Oznacza to ni mniej ni więcej, że kierowcy w Wielkiej Brytanii mogli jeździć o 6 miesięcy dłużej bez wizyty u diagnosty. 

Oznacza to również, że bardzo dużo kierowców przyjedzie zrobić swoje przeglądy techniczne pod koniec roku 2021 roku, a nie jak kiedyś – równomiernie w całym roku. Jeśli komuś nie uda się umówić na przegląd i pojedzie bez ważnego dokumentu, otrzyma mandat w wysokości nawet 10 000 zł. 

zmiana-opon-przepisy-mandat

Przegląd techniczny musi być zrobiony na czas

Właściciele samochodów są obecnie zachęcani do jak najszybszej rezerwacji terminów dla sowich pojazdów. Wszystko po to, aby zmniejszyć obciążenie w okresie jesienno-zimowym. Wzrost popytu będzie pochodził od tych, który skorzystali z przedłużenia. Ale także od tych, którym oryginalny, nieprzedłużony termin przypadał na miesiące październik, listopad czy grudzień. 

Zainteresowanie będzie tak duże, że diagności spodziewają się, że trzeba będzie umawiać wizyty z wyprzedzeniem. Wszystko po to, aby uniknąć dużego mandatu za jazdę bez ważnego przeglądu. 

Wyjątkowo duże zainteresowanie

Mandat prawo jazdy

Rzecznik LeaseCar.co.uk: – W ciągu ostatnich 18 miesięcy warsztaty odczuwały presję wynikającą z ogromu pracy. Zachęcamy tych, którzy jeszcze nie zarezerwowali swoich przeglądów technicznych, aby uniknąć pośpiechu w ostatniej chwili. Gdy wchodzimy w okres jesienno-zimowy, ważne jest, aby nasze pojazdy były bezpieczne. 

Obawy dotyczą nie tylko bezpieczeństwa drogowego i legalności samochodów, ale także fizycznego obciążenia mechaników w Wielkiej Brytanii. Przegląd techniczny musi być odnawiany co 12 miesięcy, jeśli tego nie zrobimy, otrzymamy duży mandat. W tym przypadku nawet 2500 funtów (13 000 zł) i 3 punkty karne.

Przeczytaj również