Niemiecka powódź 100-lecia nie odpuszcza. Grad nowych Porsche wartych miliony pod wodą [WIDEO]

Niemiecka powódź 100-lecia nie odpuszcza. Grad nowych Porsche wartych miliony pod wodą [WIDEO]

porsche-salon-powodz-niemcy-3

Podaj dalej

Kilka dni temu internet obiegły zdjęcia z zalanego wodą salonu Audi z Leverkusen po katastrofalnych powodziach. Wczoraj pojawił się podobny przypadek z salonu Porsche Centre Heillbronn. 

Nowiutkie Porsche na śmietnik

porsche-salon-powodz-niemcy

Niestety, ale tragiczna sytuacja w Niemczech i Belgii jest daleka od spokojnej, a liczba ofiar śmiertelnych wzrosła już do ponad 150. Setki osób wciąż są zaginione. Przy takiej skali dramatu samochody to oczywiście najmniejszy problem, ale wciąż… 

Film, który pojawił się w internecie został nakręcony przez anonimową osobę i obiega media społecznościowe. Widzieliśmy go na grupach Porsche, czy nawet na TikToku. Na szczęście wszyscy pracownicy salonu Porsche są bezpieczni, ponieważ zostali ewakuowani przed podniesieniem się poziomu wody. 

Jak widać na filmie, poziom wody na zewnętrznym parkingu przekracza 50 cm i prawdopodobnie przedostał się do wnętrza posesji. Co najmniej trzy egzemplarze Porsche 992 – w tym 911 Carrera 4S Cabriolet, 911 Turbo i kolejne 911 Coupe – zostały zalane. 

porsche-salon-powodz-niemcy-2

Są też SUV-y

Na filmie widzimy również dwa podniesione modele Macan i dwa Cayenne Coupe. Jedną z tych ostatnich jest wersja Cayenne E-Hybrid. Wydaje się, że samochód jest podłączony do ładowarki. Mamy też w pełni elektrycznego Taycana, który został zaparkowany tuż przed salonem. 

Wygląda na to, że zalane samochody były gotowe do odbioru. Ale niektóre z nich miały na sobie jeszcze białe naklejki ochronne z transportu. Możliwe, że woda zniszczyła zupełnie nowe kabiny i przypuszczamy, że żaden z samochodów nie dotrze do właściciela. 

porsche-salon-powodz-niemcy

Najdroższym z całej gamy musiało być czarne 911 Turbo, którego ceny zaczynają się od 873 000 zł. Oprócz nowych samochodów dealer miał też kolekcję używanych modeli Porsche, choć nie wiemy, czy one również zostały zniszczone. 

Oczywiście, nikt z nas nie lubi oglądać zupełnie nowych samochodów w tak złym stanie, jest to bez znaczenia w porównaniu z ludzkim życiem straconym podczas katastrofalnych powodzi. 

Przeczytaj również