Nowe BMW M5 Competition rozpędza się do 310 km/h szybciej, niż twój Diesel do "setki". KOSMOS!!! [WIDEO]

Nowe BMW M5 Competition rozpędza się do 310 km/h szybciej, niż twój Diesel do "setki". KOSMOS!!! [WIDEO]

bmw-m5-diesel-autostrada

Podaj dalej

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie marzył o przejażdżce legendarnym niemieckim sportowym sedanem po równie legendarnej autobahnie. Marzeniem wielu entuzjastów samochodów jest rozpędzenie się (legalnie) do ponad 300 km/h, jednak niewielu z nas miało ten przywilej. Na szczęście holenderscy YouTuberzy sfilmowali swoje doświadczenie z BMW M5 Competition 2021. Ten samochód do 300 km/h rozpędza się szybciej, niż twój Diesel do „setki”.

BMW M5 – czysta magia

bmw-prosi-nie-ladowac-hybryd-diesel-wroci-do-lask

BMW M5 Competition 2021 jest jednym z najpotężniejszych BMW, jakie kiedykolwiek zbudowano. Łączy dziesięciolecia doświadczenia w inżynierii sportowych sedanów z niezwykle mocnym silnikiem. Diesel? Zapomnij o nim!

KIEROWCO! SPÓŹNIŁEŚ SIĘ Z WYMIANĄ OPON? SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY!

Samochód napędzany jest 4,4-litrowym silnikiem V8 z podwójnym turbodoładowaniem, który generuje 617 KM i 750 Nm momentu obrotowego. Moc przekazywana jest na wszystkie cztery koła za pomocą 8-stopniowego automatu. 

Choć silnik jest imponujący, konfiguracja skrzyni biegów i napędu na wszystkie koła przenosi M5 Competition na inny poziom. BMW rozpędza się od 0 do 100 km/h w zaledwie 3 sekundy, a od 0 do 160 km/h w 6,8 sekundy. Według BMW prędkość maksymalna M5 Competition ograniczona jest do 302,4 km/h. Jednak ten film pokazuje, że jest to bardziej wskazówka niż sztywny limit. 

bmw diesel

300 km/h to żaden kłopot

BMW M5 to maszyna o imponujących osiągach. Część magii tego sportowego sedana polega na tym, że poradzi sobie z każdym zadaniem. BMW M5 to coś w rodzaju Golfa GTI dla bardzo zamożnego miłośnika samochodów. 

Ten wypełniony technologią luksusowy samochód może wejść w tryb komfortu, który zapewnia cichą, miękką jazdę lub przełączyć się w tryb napędu na tylne koła i ciągnąć ogromne drifty. To prawdziwa magia BMW M5. Jest mnóstwo szybkich samochodów, ale umiejętność łączenia osiągów supersamochodu z praktycznością sedana to prawdziwe mistrzostwo świata. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News